Türkiye A Milli Futbol Takımımız, Avusturya karşısında EURO 2024 turnuvası son 16 turunda karşı karşıya geldi. Almanya’nın Leipzig şehrinde Türk taraftarlarının yoğun olduğu coşkulu bir atmosferde oynanan maçtan A Millilerimiz, galibiyetle ayrılmasını bildi. 

Alınan galibiyetle Türkiye, adını son 8’e yazdırırken Hollanda’ya rakip oldu. Zaferin sevincini, Kayseri halkı sonuna kadar yaşayarak sokaklara çıktı. Bünyan ilçesinde de Türkiye’nin zaferi coşkuyla kutlandı. Maçı hep beraber Eski Pazar Yeri Meydanı’na kurulan dev ekranda izleyen Bünyan halkı Türk bayraklarıyla görsel şölen oluşturdu. Yoğun katılım olan etkinlikte milli maç heyecanı hep birlikte yaşandı. 

Bünyan’da Renkli Görüntüler! Coşkuyla Kutladılar! (5)

Bünyan'da Gençlik Şöleni Coşkusu! Bünyan'da Gençlik Şöleni Coşkusu!

A Milli Takım Avusturya’yı 2-1 mağlup ederek Çeyrek Final turuna kalmaya hak kazandı. Zaferin ardından Bünyan’da galibiyet sevinci coşkuyla yaşandı. 

Bünyan’da Renkli Görüntüler! Coşkuyla Kutladılar! (3)

Maçın ardından açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Selahattin Metin, “Kazandığımız bu önemli galibiyetin gururlu mutluluğu içerisindeyiz. Ay Yıldızlı Millilerimizi hemşehrilerimizle birlikte tüm Türkiye gibi tek yürek olarak destekledik.

Bünyan’da Renkli Görüntüler! Coşkuyla Kutladılar! (1)

Bu heyecanı zaferle taçlandırdığımız için çok mutluyuz. Hazırladığımız organizasyona büyük ilgi ve katılım gösteren değerli hemşehrilerimize teşekkür ediyor, Ayyıldızlı Millilerimize EURO 2024 Çeyrek Final turunda başarılar diliyorum. Tebrikler Bizim Çocuklar” ifadelerini kullandı.
 

Kaynak: İHA