Eski milli futbolcu Burak Yılmaz, dün milli takım antrenmanında Teknik Direktör Vincenzo Montella'nın, Arda Güler'in elinden antrenman yeleğini aldığı görüntülerin gereksiz polemiklere yol açtığını belirtti. Yılmaz, “O videoda hiçbir sorun yok. Arda Güler yetenekli bir oyuncu ve hocanın ona kötü davranması gibi bir durum söz konusu değil. Bu konuyu abartırsak, önce Arda'ya zarar verebiliriz” dedi.

Trtyjtyuu

Burak Yılmaz ve eski milli futbolcu Arda Turan, Almanya'nın Hannover şehrine bağlı Barsinghausen kasabasındaki A Milli Futbol Takımı kampını takip eden basın mensuplarıyla çevrimiçi bir toplantıda bir araya geldi.

Onları Aşağıya Çekecek Eleştirileri Kabul Etmiyorum!

Kayserispor'un Eski Hocasına TFF'den Büyük Vefasızlık! Kayserispor'un Eski Hocasına TFF'den Büyük Vefasızlık!

Burak Yılmaz, milli takıma yönelik eleştirilerin daha dikkatli yapılması gerektiğini vurgulayarak, “Gruptan çıkmayı başardığımızda, bunu hep birlikte başaracağız. Magazinsel eleştirileri ve çocuklarımızın kişiliğini hedef alan, onları aşağılayıcı eleştirileri kabul etmiyorum. Bu gençler profesyonel olsa da, onların da duygusal yönleri var. Eleştirilerimizi dikkatli bir şekilde yaparsak daha iyi olur. Bu çocuklar 2008'den beri başarılamayan bir şeyi başardılar. Grubu geçmeyi garantilediler ve turnuvaya galibiyetle başladılar. Ben gerçekten gruptan çıkacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

Milli Takım (1) (1)

Arda Güler'e Zarar Veririz!

 Dün milli takım antrenmanında Teknik Direktör Vincenzo Montella'nın, Arda Güler'in elinden antrenman yeleğini aldığı görüntülerin çok konuşulmasına da değinen Yılmaz, “O videoda hiçbir sorun yok. Arda zaten daha sonra ayrıldı ve kendi başına antrenmanına devam etti. Biz gereksiz yere bir görüntüden polemik yarattık. Sosyal medyada, ‘Arda'ya kimse bir şey yapamaz’ gibi yorumlar görüyorum. Gerçekten kimse Arda'ya bir şey yapamaz ancak kimseye haksızlık yapmamak önemli. Arda Güler gibi yetenekli bir oyuncuyla, hocanın kötü ilişkisi olamaz. Montella'nın oyuncularla ilişkisinin çok iyi olduğunu biliyorum. Yedek oyuncularla ilgili çok fazla yorum yapıyoruz. Taktiksel konular tamamen hocaya aittir. 24 saatini onlarla geçiriyor. Semih Kılıçsoy, Cenk Tosun ve diğer arkadaşlarımız oynamaları gerektiğinde mutlaka şans bulacaklardır. Türk bayrağını bölen şeylere zarar veriyoruz. Kardeşlerime büyük güvenim var. ‘Final’e doğru başlıklar da var. Ben bu fikre katılmıyorum. Adım adım ilerleyeceğiz. Önce gruptan çıkalım” dedi

Kaynak: Haber Merkezi