Adana'da Narkotik polisleri, son bir hafta boyunca gerçekleştirdikleri operasyonlarda büyük miktarda uyuşturucu madde ile birlikte ruhsatsız silahları ele geçirerek 56 kişiyi yakaladı. Yakalanan şüphelilerden 42'si tutuklandı. Adana Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 30 Haziran-6 Temmuz tarihleri arasında torbacı olarak bilinen uyuşturucu satıcılarına karşı yoğun bir operasyon gerçekleştirdi. Yapılan sokak çalışmalarında ve operasyonlarda ekipler, 7 kilo 708 gram esrar, 3 bin 633 adet uyuşturucu hap, 942 gram bonzai, 259 gram bonzai hammaddesi, 874 gram metamfetamin, 60 kök Hint keneviri, 4 adet ruhsatsız tabanca ve 2 adet tüfek ele geçirdi.

Hyjk (1)

13 Yaşındaki Çocuk Son Anda Kurtuldu! O Anlar Güvenlik Kamerasında... 13 Yaşındaki Çocuk Son Anda Kurtuldu! O Anlar Güvenlik Kamerasında...

Operasyonlar sonucunda toplamda 56 şüpheli gözaltına alındı. Emniyet tarafından yapılan işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden 42'si tutuklanırken, 14'ü adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Adana Emniyet Müdürlüğü, uyuşturucuyla mücadelede kararlılıkla çalışmalarını sürdüreceğini belirtti.

Ukuılo (1)

Kaynak: İHA