Dün akşam saatlerinde Diyarbakır'ın Çınar ile Mardin'in Mazıdağı ilçeleri arasındaki alanda çıkan anız yangının da felaket yaşandı. 5 kişinin hayatını kaybettiği yangında, 10’u ağır 44 kişi yaralandı. Rüzgarın etkisiyle çevredeki Bağacık, Ağaçsever ve Yazçiçeği mahallelerine sıçrayan yangın, Mardin Mazıdağı ilçesi Yücebağ, Şenyuva ve Yetkinler Mahallesi istikametine doğru ilermiş, ekiplerin ve vatandaşların yoğun çalışması üzerine yangın kontrol altına alınmıştı. Diyarbakır ve Mardin’deki tüm kırsal mahallelerde hasar tespit çalışması yapılacağı bildirildi.

Mardin Yangınn (2)

Hayatını Kaybedenlerin Kimlikleri Belli Oldu

Çıkan anız yangınında hayatını kaybedenlerin kimliği belli oldu. Diyarbakır’da yaşamını yitiren 3 kişinin Mehmet Buğdaycı (19), yeğeni Abdurrahman Buğdaycı (18) ve İsmail Yardımcı olduğu ifade edildi. Ölenlerin yakınları cenazeleri teslim almak üzere Diyarbakır Adli Tıp Kurumu önünde geldi.

 Mardin’de yaşamını yitiren Şeyhmus Demir (17) ve Hasan Demir'in (40) cenazeleri yakınları tarafından Mazıdağı ilçesi Devlet Hastanesi morgundan alınarak ilçeye bağlı kırsal Yücebağ Mahallesi mezarlığına getirildi. Burada kılınan cenaze namazının ardından amca çocukları olduğu tespit edilen 2 kişinin cenazeleri yan yana toprağa verildi.

Yaralılardan Remzi Yılmaz da tedavi gördüğü Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.  Diğer yaralıların ise hastanedeki tedavilerinin sürdüğü öğrenildi.

Kayseri’de Polis Ekipleri 3 Şahıstan Şüphelendi! Savcılık Talimatı Verdi! Kayseri’de Polis Ekipleri 3 Şahıstan Şüphelendi! Savcılık Talimatı Verdi!

Mardin Yangınn (3)

Soruşturma Başlatıldı

Diyarbakır'ın Çınar ile Mardin'in Mazıdağı ilçeleri arasındaki alanda çıkan ve geniş bir araziye yayılan anız yangınıyla ilgili Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç,  Yangında hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet dileyerek, yangına  ilişkin Çınar Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından adli soruşturma başlatıldığını bildirdi. Tunç, Yangında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Yangından etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” diye konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi