Türkiye'nin konuştuğu olay yeniden gündeme geldi. Münevver Karabulut'u canice katleden ve cezaevindeyken intihar eden Cem Garipoğlu'nun otopsi görüntülerinin ortaya çıkmasının ardından şimdi de hapishanedeki son görüntüleri ortaya çıktı.

HDP Milletvekiline ‘Köpek Gibi Havlıyor’ Dedi! HDP Milletvekiline ‘Köpek Gibi Havlıyor’ Dedi!

İntihar Edip Etmediği Tartışma Konusu Olmuştu

Türkiye'nin uzun süre konuştuğu Münevver Karabulut cinayetinde katil zanlısı Cem Garipoğlu hakkında birçok iddia öne sürülmüştü. 10 Ekim 2014 tarihinde intihar ettiği iddia edilen Garipoğlu'nun gerçekten ölüp ölmediğiyle ilgili tartışmalar sona ermedi. Garipoğlu'nun son olarak ölümünden önce cezaevi güvenlik kameralarına yansıyan görüntüleri ortaya çıktı.

Tabureyi Alıp Koğuşuna Girdi

Cezaevi güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde Garipoğlu'nun gece yarısı koridorda dolaştığı ve dakikalar sonra bir tabureyi alarak koğuşuna girdiği görülüyor.

İnfaz Memurları Koğuşa Geldi

Görüntülere göre, Cem Garipoğlu, 9 Ekim'i 10 Ekim'e bağlayan gece 02.03'te koridorda dolaşıyor. Sonra 3. bölmenin kapısını kapatıyor. Yaklaşık 4 dakika sonra koridorda bulunan bir tabureyi alıyor. Koğuşuna giren Garipoğlu, bir daha da görüntülerde yer almıyor. Görüntünün sonunda ise infaz koruma memurlarının sabah sayım için 08.18 sıralarında Cem Garipoğlu'nun koğuşuna geldikleri görülüyor.

Kaynak: DHA