Sosyal medya fenomenlerin tutuklanma furyasına katılan Candan kardeşler 14 Kasım 2023’te gözaltına alınarak 16 Kasım’da tutuklandı. Cezaevinde zor günler geçiren Candan kardeşlerden haber geldi. Psikolojisi bozuk olan Nihal Candan’ın yemek yemediği için 37 kiloya düştüğü öğrenildi.

Cezaevinde Boykot! Nihal Candan Ölmeye mi Çalışıyor?

Moda yarışmasıyla adını büyük bir kitleye duyuran sosyal medya fenomenleri Nihal Candan ve kardeşi Bahar Candan 2020, 2021 ve 2022 yıllarında 79 mağdurun dolandırıldığı soruşturma kapsamında ‘suç örgütüne üye olma’ ve ‘suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama’ suçlamalarıyla tutuklanmıştı.

Seçil Erzan’la Aynı Koğuşta Kalıyor

Ünlü isimleri dolandırmasıyla gündemi sallayan Seçil Erzan’la aynı koğuşta kalan Nihal Candan’ın psikolojik sorunlar yaşadığı söylenirken Candan’ın cezaevini boykot ederek yemek yemeği bıraktığı öğrenildi. Öncesinde anoreksiya tedavisi gördüğünü açıklayan Candan kaldığı cezaevinde 37 kiloya kadar düştü.

Cezaevinde Boykot! Nihal Candan Ölmeye mi Çalışıyor?

‘Cennete Gitmek İstiyorum’

Candan’ın psikolojisinin bozuk olduğunu ve tedavi gördüğünü söyleyen İki kardeşin avukatı Kasım Ergün, "Nihal tutuklanmasına isyan edip yemek yememeye başladı ve bu durum kalıcı bir hal aldı. Psikolojisi bozuk, 'Cennete gitmek istiyorum' diyor. Hastaneye sevki için cezaevi idaresine başvurduk" ifadelerini kullandı.

En Son Babalar Duyar'ın Defnesiydi: Yeni Hayatı Şaşırttı! En Son Babalar Duyar'ın Defnesiydi: Yeni Hayatı Şaşırttı!

"Nihal'in sağlığından endişe ediyoruz" diyen Candan’ın anne ve babası kızlarının acil tedavi edilmesi gerektiğini belirtti.

Kaynak: Haber Merkezi