Haklarında dolandırıcılık ve kara para aklama soruşturması başlatılan Candan kardeşlerden Nihal Candan'ın tahliyesine karar verildi. Nihal Candan cezaevinden çıktıktan sonra önemli açıklamalarda bulundu.

Cezaevinden Çıkan Nihal Candan İlk Kez Konuştu!

Moda yarışmasıyla adlarını büyük bir kitleye duyuran Bahar ve Nihal Candan kardeşler suç örgütü üyeliği ve kara para aklama gibi suçlamalarla 16 Kasım 2023 tarihinde tutuklandı. Mahkeme süreci devam eden kardeşlerden Nihal Candan'ın geçtiğimiz gün yaşadığı psikolojik rahatsızlıklar ortaya çıktı. 37 kiloya düşen ünlü fenomen için anoreksiya teşhisi konuldu. Durumunun kötüye gitmesi nedeniyle Nihal Candan tahliye edildi.

‘Paşalar Gibi 6 Aydır Yatıyoruz Diye Hep Şakalaştık’

Cezaevinden çıktıktan sonra ilk kez konuşan Nihal Candan şu ifadeleri kullandı:

"Başlarda daha zordu tabii ki ama hep kardeşimle birbirimize destek çıktık. Paşalar gibi 6 aydır yatıyoruz diye hep şakalaştık. Psikolojik destek aldık sık sık. Psikolojik olarak zor geldi bana. Hatalarımız vardır, doğrudur. Bir iki küçük çocuğa kötü örnek olduysam özür dilerim. Amacım hiçbir zaman sosyal medyadan para kazanmak olmadı."

'Seçil İzlemiyor Haberi Diye Biz Haber İzlemiyorduk'

Çukur’un Efsanesi O İddialı Projeyle Geri Dönüyor! Çukur’un Efsanesi O İddialı Projeyle Geri Dönüyor!

Sözlerinin devamında koğuş arkadaşı Seçil Erzan’dan da bahseden Candan, “Kitaplarımız vardı, yeri geldi televizyon dizilerimiz vardı. Kantin var bir gün, alışveriş ihtiyacımızı oradan karşıladık. İnsan en çok ailesini özlüyor. Benim ailemden bir parça yanımdaydı, o benim şansımdı. Seçil Erzan ile aynı koğuştaydık. Pek bir sorun yaşamadık. Seçil izlemiyor haberi diye biz haber izlemiyorduk" diye konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi