Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesinde 31 Mart günü gerçekleştirilen seçimler iptal edilmişti. Bugün Pınarbaşı halkı tekrar sandık başına gitti.

Oy kullanımı sırasında mikrofonlarımıza konuşan CHP Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, “Hem bir haksızlığa karşı çıkmak üzere hem de Deniz Yağan Başkanımıza o hakkı iade etmek üzere buraya destek olmak amacıyla geldik. Esnafı ziyaret ettik. Sanayiyi ziyaret ettik. Pazar yerlerini ve köyleri gezdik. Pınarbaşı'nı da çok sevdim. Pınarbaşı 80 bin nüfustan, 20 bin nüfusa geriledi ve kan kaybediyor” dedi.

‘Deniz Yağan’ı Başkan Yapmak Gerekiyor’

Ben değişim isteğini sokaklarda gördüm diyen Mirza, “Maalesef seçimlerde haksızlığa uğrandı. Gerekçesi olmayan bir seçim iptali oldu. Eğer sandıkları kaçırmazlarsa, sandıkları yok etmezlerse, çalmazlarsa fark biraz daha büyüyerek kazanacağız. Dolayısıyla Denizli Yağan çok önde. Deniz Yağan çok sevilen bir insan, böyle bir kişiyi de Pınarbaşı’na belediye başkanı yapmak gerekir” diye konuştu.

Yem fabrikası konusunda katkıda bulunacağız

Bizler de Cumhuriyet Halk Partili belediyeler de destek veriyoruz diyen Başkan Mirza, “Mansur başkanımız et entegre tesisinin yapılması konusunda yardımcı olacağını söyledi. Zeydan başkanımız asfalt şantiyesi kurma konusunda yardımcı olacak. Biz de yem fabrikası konusunda katkıda bulunacağız. Bu fırsatı Pınarbaşı halkı kaçırmamalı ve değerlendirmeli” ifadelerini kullandı.

Kayseri’de Fırsat! Bu Yerler 10 Yıllığına Kiralanacak! Kayseri’de Fırsat! Bu Yerler 10 Yıllığına Kiralanacak!

Sözlerini sürdüren Mirza, “Biliyorsunuz Türkiye'nin her tarafında AK Parti'ye oy verenler bile kültür, sanat etkinliklerine katılmak için, eğlenmek için, vakit geçirmek için, CHP'li belediyenin yönettiği yerlere gidiyorlar. Onun için Pınarbaşı'nda böyle olabilir. Benim gözlemlediğim 1000’in üzerinde oy farkıyla kazanacağız” dedi.

Mirza

Kaynak: Özel Haber