Türkiye’nin gündeminde bugün Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan görüşmesi vardı. Tüm Türkiye, gözlerini bu buluşmaya çevirirken, bir ayrıntı oldukça dikkat çekti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi’nde saat tam 16.07’de CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i makamında kabul etti. CHP liderini, AK Parti Genel Başkan Vekili ve AK Parti Kayseri milletvekili Mustafa Elitaş karşıladı. Özgür Özel’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ziyaretinde CHP liderine CHP İstanbul milletvekili Namık Tan eşlik etti.

O Koltuk Neden Boş?
Görüşmeden fotoğraf karelerinin yayınlanmasının ardından bir ayrıntı oldukça dikkat çekti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanındaki koltuğun boş olması akıllarda soru işareti bıraktı. MHP lideri Devlet Bahçeli için koltuğun boş bırakıldığı iddia edildi. Görüşme için ayarlanan koltuk düzenine bakıldığında ise MHP liderinin bu görüşmeye katılmaktan son anda vazgeçtiği fikri ortaya atıldı.

Cumhurbaşkanı-Erdoğan-ve-Özgür-Özel-Buluşmasındaki-Dikkat-Çeken-Ayrıntı!-akparti-(2)
 
Neler Konuşuldu?
Gündemi uzun süre meşgul eden görüşmede neler konuşulduğu herkes tarafından merak edildi. Dikkat çeken konu başlıklarının görüşüldüğü buluşmada, Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Özgür Özel’in ziyareti, iktidar ve ana muhalefet açısından olumlu bir gelişme oldu" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı-Erdoğan-ve-Özgür-Özel-Buluşmasındaki-Dikkat-Çeken-Ayrıntı!-akparti-(2)
İadeyi Ziyaret Olacak mı?
AK Parti Genel Başkanı ve CHP liderinin buluşmasından ayrıntılar paylaşıldı. Edinilen bilgiye göre ikilinin, iadeyi ziyaret konusunda anlaştığı ve milli bayramlarda bir araya geleceği öğrenildi.
Anlaştılar!
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Özgür Özel arasındaki görüşmenin en önemli ayrıntısı ise ikilinin gündeme taşınan ‘Yeni Anayasa’ konusunda anlaştığı bilgisi oldu. Cumhurbaşkanı’nın değişen şartlara uygun Anayasa’nın düzenlenmesi gerektiğini söylediği bilgisi paylaşıldı. 

Kayseri'de Öğrencilerin Kullanılmayan Eşyalarla Yaptıkları Büyüledi Kayseri'de Öğrencilerin Kullanılmayan Eşyalarla Yaptıkları Büyüledi

Cumhurbaşkanı-Erdoğan-ve-Özgür-Özel-Buluşmasındaki-Dikkat-Çeken-Ayrıntı!-akparti-(2)

Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Özgür Özel’e 15 Temmuz gecesi gösterdiği direniş için teşekkür ettiği, Özgür Özel'in ise, “Tiyatro olduğunu hiç düşünmedim” dediği ifade edildi.

Kaynak: Özel Haber