Köprüyü araçla kapatan şahıs, vatandaşa 15 Temmuz gecesini hatırlattı. Herkes darbe oluyor sanarken onun açıklamaşok etti.

Olay, dün akşam saatlerinde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde yaşandı. İsminin R.C.Ç olduğu öğrenilen şüpheli bir kişi üzerinde sprey boya ile 'SMA' yazılı bir araç ile köprüyü trafiğe kapatmış, polis ekiplerini teyakkuza geçirmişti. Yaşanan olay sonrası kısa sürede şahıs ikna edilip gözaltına alındı. Gözaltı işlemleri Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne yapılan R.C.Ç. bugün adliyeye sevk edilirken emniyetteki ifadesinde SMA hastası çocuklara dikkat çekmek için böyle bir şey yaptığını ve pişman olmadığını söyledi.

Kayseri'den Giden Uçağın İnişini Engelledi! Darbenin Seyrini Değiştirdi Kayseri'den Giden Uçağın İnişini Engelledi! Darbenin Seyrini Değiştirdi

Sma Darbe Köprü

Köprünün kapatılması, 15 Temmuz darbe girişimi gecesini hatırlattı. Sosyal medyada gündem olan görüntüler, X kullanıcıları tarafından tepki topladı.

Bazı sosyal medya kullanıcılarından bazıları yorumda bulunarak, ‘Kartal imamhatip mezunu bipolar bozukluğu olan kişi 15 Temmuz gecesi darbe kalkışmasının damga vurduğu yerde darbe gecesi saatinde Sma eylemi yapmış Bizim ülkenin delileri de değişik’ dedi. Başka bir kullanıcı ise, ‘Biz büyük Türk devleti olarak kendi evlatlarımız olan SMA'lı çocuklarımızı yaşatamıyorsak DARBE çoktan olmuş demektir..’ ifadelerini kullandı.

Kaynak: ÖZEL HABER