Kayseri Pınarbaşı’da iptal edilen seçimler, bugün sabah 8.00 itibariyle yeniden gerçekleşti. CHP’nin adayı Deniz Yağan Pınarbaşı Cumhuriyet Halk Partisi’nin önünde açıklamalarda bulundu.

Kayseri’nin Bünyan İlçesinde Korkutan Deprem! Kayseri’nin Bünyan İlçesinde Korkutan Deprem!

Burada konuşan Deniz Yağan, ‘Halkın teveccühü gayet iyi yönde. Biliyorsunuz 31 Mart'ta yaşanan, bu halkın iradesine gasbetmek gibi bir şey yaşandı. Baki Ersoy, seçim kurulunda hakimimizle oradaki polisimize, askerimize bir sürü hakaret ederekten halkın iradesinin önüne geçmiş oldular. Ama bu halk bu kendilerine yapılan bu saygısızlığı kesinlikle 2 Haziran seçimlerinde farklı bir şekilde yansıtacağını teyit etti’ dedi.

CHP’den Dikkat Çeken Açıklama: 1000’in Üzerinde Oy Farkıyla Kazanacağız! CHP’den Dikkat Çeken Açıklama: 1000’in Üzerinde Oy Farkıyla Kazanacağız!

‘Ekrem İmamoğlu’na Yapılanın Aynısı Bize Yapıldı

2019 seçimlerinde de aynısının yaşandığını söyleyen Deniz Yağan, ‘Sağ olsun halkta da iyi bir teveccüh oluştu. Bundan önce 2019 seçimlerinde, yerel seçimlerde Ekrem İmamoğlu’na yapılan adaletsizlik, hukuksuzluğun aynısı birebir bize yapıldı. Ondan dolayı da halk aynı bir sonraki seçimde ertelenen seçimde 13 bin oyu az görmüştü, 806 bin fark attı. Benim de burada 324 oyla net bir şekilde kazandığım seçim aynı gerekçelerle iptal edildi. Şimdi halkımızdan en azından bin 500 0- 2 bin oy farkla seçileceğimize inanıyoruz. umut ediyoruz’ diyerek teşekkürlerini sundu.

Kaynak: ÖZEL HABER