Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinde maddi ve manevi zarar gören depremzedeler, toparlanma sürecine girdi. Bu süreçte depremzedelerden biri olan Feyza Çayır, emek vererek yaptığı hediyelik ürünleri satışa sunarak geçimini sağlamaya başladı.

Hediyelik Ürünler Gelir Kapısı Oldu

Geleneksel el sanatları mezunu olan usta öğrenci Feyza Çayır, deprem sonrasında kendisini sanata adadı. Kurtuluş Mahallesi Demirciler Caddesi Çarşısı'nda kendi iş yerinde hediyelik eşyalar hazırlamaya başladı.

Lacivert Kırmızı Son Dakika Hareketli Instagram Gönderisi 2024 03 21T120333.282 (1)

"Tekrar Ayağa Kalktık ve İşimizin Başındayız"

Çayır, tüm zorluklara rağmen ayağa kalktığını belirterek, "Burada el emeği göz nuru ürünler yaparak satışa sunuyorum. Kendi üretimim olan ürünler. Deprem sonrası sıkıntılar çeksek de tekrar ayağa kalktık ve işimizin başındayız. Yaptığım mumlar tamamen doğal" dedi.

"Eğitim Verebileceğim Atölye Açmak İstiyorum"

Hediyelik ürünleri satarak ev ekonomisine katkı sağlayan Çayır, aynı zamanda tasarladığı ürünler için bir atölye açma hayali olduğunu belirtti.

Lacivert Kırmızı Son Dakika Hareketli Instagram Gönderisi 2024 03 21T120552.326 (1)

Çayır, "Bunların eğitimini verebileceğim bir atölye açmak istiyorum. Bez çantalar ve kokulu mumlar yapıyorum. Mumlar tamamen doğal ve yanmadığı zaman bile koku verebiliyor. Odadaki kötü kokuları çekiyor" ifadelerini kullandı.

"Yaptığım Ürünler Hep Sanat Üzerine"

Kayserililer Dikkat! O Yol Ulaşıma Kapatılacak Kayserililer Dikkat! O Yol Ulaşıma Kapatılacak

Çayır, aynı zamanda yaptığı ürünlerin sanat üzerine kurulu olduğunu söyleyerek, "Bal mumları yapıyorum. Dışarıya koku vermiyor ama astım ve bronşite çok iyi geliyor. Yaptığım ürünler hep sanat üzerine. Doğal bal peteğini kendim sararak yapıyorum. Odada yakıldığı zaman kötü kokuyu çekiyor" diye konuştu.

Kaynak: İHA