Mehmet Akif Ersoy tarafından yazılan ve Zeki Üngör tarafından bestelenerek Milli Marş'ımız olarak 103 yıldır gururla söylediğimiz İstiklal Marşı'mızın kabulünün yıldönümünde Develi'de ortaokul öğrencileri tarafından anma töreni düzenlendi.
Nevşer Erciş İmam-Hatip Ortaokulu öğrencileri, Develi Belediyesi Mustafa Aksu Kültür Merkezi Konferans Salonu'nda birbirinden anlamlı gösteriler sundu.

Develi7
Programa Develi belediye başkanı Mehmet Cabbar'ın yanı sıra ilçe protokolü, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın günün anlam ve önemine yakışır bir biçimde coşkuyla okunmasının ardından başlayan program Kur'an-ı Kerim tilavetiyle devam etti.
Nevzer Erciş İmam-Hatip Ortaokulu müdürü Murat Gediri’nin günün önemini belirten konuşmasının ardından öğrencilerin Mehmet Akif’in hayatı ve İstiklal Marşı'mızın hikayasini anlatan oratoryo gösterisi büyük beğeni topladı.

Develi2


Ayrıca Develi genelinde düzenlenen 12 Mart temalı yarışmada dereceye giren öğrenciler ödüllerini ilçe protokolünden aldı.

Develi4

Develi’de İlk Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi! Başkan Adem Şengül Neler Söyledi? Develi’de İlk Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi! Başkan Adem Şengül Neler Söyledi?

Konuya ilişkin kısa bir değerlendirmede bulunan Develi belediye başkanı Mehmet Cabbar, "103. yaşını kutladığımız İstiklal Marşımız, aziz milletimizin himayesinde her daim var olacaktır"
ifadelerini kullandı.

Develi3

Kaynak: Haber Merkezi