Şeriata hakaret ettiği gerekçesiyle Diyanet işleri başkanlığının hakkında suç duyurusunda bulunduğu Avukat Feyza Altun Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’la X sosyal medya hesabı üzerinden dalga geçti. 

Diyanet İşleri Başkanı Ali erbaş muhabirin sorduğu Arapça soruya yanıt veremeyerek Türkçe tercüme istemişti. Biyografisinde iyi derece Arapça bilgisi olduğu yazan Erbaş’ın o anları sosyal medyanın diline düştü. Ali Erbaş’ın Arapça soruya yanıt verememesi sonrasında tepkiler çığ gibi büyürken eleştiri yapanlar arasında daha önce Diyanet’in Şeriata hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında suç duyurusundan bulunduğu Feyza Altun’da yer aldı. Aynı zamanda Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Fransızca bildiği söylenirken Altun paylaşımında bu konudan da bahsetti. 

‘Ali Erbaş’la Dalga Geçiyorsunuz Ama’

Sahabiye'de Çalışmalar Ne Durumda? Başkan Büyükkılıç Açıkladı! Sahabiye'de Çalışmalar Ne Durumda? Başkan Büyükkılıç Açıkladı!

Feyza Altun X sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: 
“Sabah tütsümüzü de yaktık. Sn. Ali Erbaş’ın da dediği gibi God greytıd dı vorld forol of as. Mey evrivan bi hepi.  Ali Erbaş’la dalga geçiyorsunuz ama ilkokuldayken ben de Spice Girls’ün Wannabe şarkısını öyle ezberlemiştim ve hala aklımdadır” 

‘Bari O Kısmı Değiştirsinler’

Altun Erbaş hakkında yapılan bir paylaşımı yayınlayarak üzerine şu notu düştü:

“Her aksanlı konuşma, sonradan bir dil öğrenildiğini gösterir ve gurur vericidir. Kimse anadili gibi konuşmak zorunda değil. Fakat Ali Erbaş'ın kâğıttan okuduğu şeylerin vurgularından da anlaşılıyor ki ne söylediğini bilmiyor. Cümleler nerede başlıyor bitiyor belli değil. İyi derecede Fransızca bilen böyle konuşmaz, iyi derecede Fransızca bilen, özellikle Fransızca gibi vurgu, liason denen ulamanın ve artikülasyonun önemli olduğu bir dilde bunlara uyar. Hiçbiri yok. Bari Diyanet işlerinin sayfasından o kısmı değiştirsinler”

Kaynak: Özel Haber