Sosyal medya fenomeni ve şarkıcı Banu Parlak’ın güzellik salonunu kurşunlandığı iddiasıyla yargılanan Polat çifti hâkim karşısına çıktı. Duruşma sonrası ise ortalığın karıştığı ve Dilan Polat’ın yakınlarının Banu Parlak’ın yüzüne saldırdığı iddia edildi. 

Siyah Pelerinli Galatasaraylı Taraftarlarının Korkutucu Ritüeli! Siyah Pelerinli Galatasaraylı Taraftarlarının Korkutucu Ritüeli!

Sosyal medya fenomeni Banu Parlak’a ait güzellik merkezi 1 Ekim 2023 günü saat 02.00 ve 04.30 sıralarında motosikletli şüphelilerce kurşunlanmıştı. Aralarında çeşitli suçlardan yargılanan Dilan ve Engin Polat’ın da yer aldığı 11 kişi, sosyal medya fenomeni Banu Parlak’a ait güzellik merkezinin kurşunlanması olayına ilişkin hâkim karşısına çıktı.

Mahkemede yapılan savunmaların ardından yargı önüne çıkan sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verildi. 

Gazeteci Emrullah Erdinç’in duruşma sonrası için yaptığı iddia ise gündeme bomba gibi düştü. 

Erdinç "Dilan Polat’ın yakınlarından biri duruşma çıkışı Banu Parlak’ın yüzüne yönelik saldırı düzenledi" ifadelerini kullandı.

Dilan Polat’ın kayınvalidesi Şükran Polat ise herhangi bir saldırı olmadığını yalnızca yüzüne tükürüldüğünü yazdı.

Dilan Polat'ın duruşma salonunda eşi Engin Polat’ı görünce elinden tutması ve kızının adını söyleyerek ağlaması gündem oldu. Polat kızına dokunmak isteyince hâkim tarafından engellendi. 

Kaynak: Haber Merkezi