Resmi Gazete'de Yayımlandı! ERÜ'de Dikkat Çeken Atama Resmi Gazete'de Yayımlandı! ERÜ'de Dikkat Çeken Atama

İşsizliğin sorumlusunun hükümet ve politikaları olduğunu belirten Emek Partisi, Kayseri'nin sermayesine sermaya katarken işçilerin ve emekçilerin düşük ücretle çalıştırıldıklarını ifade etti. Emek Partisi “Kayseri’de işsizlik değil, işçisizlik sorunu var” açıklamalarını yapan Kayseri Ak Parti Milletvekili Murat Cahit Cıngı'ya tepki gösterdi.

Kayseri'de 14-15 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştiren 'İstihdam Fuarı'nda' konuşan Ak Partili Cıngı'ya tepki gösteren EMEP yazılı bir açıklama yayımladı. Yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Cahid Cıngı Aslında Tam Da Ait Olduğu Patron Sınıfının Temsilciliğini Yapıyor"

Cahid Cıngı aslında tam da ait olduğu patron sınıfının temsilciliğini yapıyor. Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nde fabrikalarda işçiler ne şartlarda, yoğun sömürü cenderesinde, sendikasız çalışmaya mecbur bırakılıyor. ‘Siz bilir misiniz?’ demeyeceğiz. Çünkü; işçileri daha fazla sömüren koşulları sağlayan sermayenin partisinin temsilcisiniz.

"İşçilere Açlık Ve Yoksulluk Arasında Bir Yaşam Düşüyor"

Kayseri’de birçok işletme/işyeri her yıl İstanbul Sanayi Odası’nın açıkladığı ilk 500 firma içerisinde yer almayı nasıl sağlıyor zannediyorsunuz? Bu fabrikalarda işçiler gündüz-gece hafta sonu fark etmeksizin çalışarak üretim rekorları kırıyorken, işçilerin rekorlardan payına ne düşüyo? Açlık ve yoksulluk arasında bir yaşam düşüyor.

Emek Partisi  Kayseri İl Örgütü olarak, patronların vekili Cahid Cıngı’nın sözlerinin aldatmaca olduğunu bilerek; düşük ücret ve yoğun emek sömürüsü koşullarını değiştirmek işçi sınıfının kollarındadır. Kayserili işçileri kendi sınıf çıkarlarına uygun hareket etmeye, kendi partisinde örgütlenmeye ve mücadele etmeye çağırıyoruz.

Editör: Ülkü Şimşek