Milyonlarca emeklinin gözü kulağı Temmuz ayında gelecek zamlardayken yatacak olan Kurban Bayramı ikramiyeleriyle ilgili yeni bilgilere ulaşıldı. Maaş ve bayram ikramiyeleri ödemeleri için tarihler belli olurken SSK, Bağkur ve memur emeklilerinin ödemelerinde ilk sırada kimin olacağı kesinleşti.

Ramazan Bayramındaki İkramiyeyle Aynı Olacak

Kurban Bayramı'nda milyonlarca emekliye yatacak olan ikramiyelerde yeni bir sürpriz ortaya çıktı. Ramazan Bayramı'nda 3 bin TL'ye yükseltilen bayram ikramiyeleri Kurban Bayramı'nda da ödeneceği öğrenildi.

Bayram İkramiyesinde Artış Olacak mı?

Emekli vatandaşların gündeminde yer alan bayram ikramiyelerinde artış beklentisi ise sonuçsuz kaldı. Bu konu hakkında kamuoyuna herhangi bir bilgi sağlanmadı. Bayram ikramiyelerine zam beklentisine kapılar kapanırken bu kez de ödemelerin ne zaman yapılacağı merak konusu oldu.

Kayseri'de Destek Ödemeleri İçin Başvurular Başladı! Acele Edin Geç Kalmayın! Kayseri'de Destek Ödemeleri İçin Başvurular Başladı! Acele Edin Geç Kalmayın!

Emekliler Erken Ödeme İçin Talepte Bulundu

Emekli vatandaşlar maaş ödeme tarihinin Kurban Bayramı ikramiyelerinden sonra olmasından dolayı maaş ve ikramiyelerin aynı zamanda ödenmesi yönünde talepte bulundu.

Maaş Tarihleri Öne Çekildi

CNN Türk'te yer alan habere göre, emekli maaşlarının ödeme tarihi bir defalığına mahsus öne alınacak. Normal tarihinden önce ödenmesi kararı verilen maaşlar 17-26 Haziran tarihleri arasında hesaplara aktarılacak.
Bayram ikramiyeleri için ise muhtemel tarihin ise 10-14 Haziran arasında olması bekleniyor.

İlk Olarak SSK Emeklilerine Yapılacak

Ödeme sıralamasında ise ilk olarak Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK) emeklileri, ardından Bağ-Kur ve son olarak Emekli Sandığı mensuplarına ödemeler yapılacağı öğrenildi.

Kaynak: Haber Merkezi