Kepez Belediye Başkanı Tutuklandı! Özel'den Tepki Gecikmedi Kepez Belediye Başkanı Tutuklandı! Özel'den Tepki Gecikmedi

Emeklinin maaş çilesi bitmiyor. Emekli vatandaş ay sonunu getiremiyor, hükümet ise iyileştirme yapıyoruz diyerek emekliyi oyalıyor. Seçimlerden umut bekleyen emekli genel seçimleride istediğini bir nebze alsada 31 Mart Yerel Seçimlerinde umduğunu bulamadı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim mitinglerinde emekliye müjde adı altında bazı fırsatlar anlatsa da maaşlara zam yapaılacağı ile ilgili açıklma bir türlü gelmedi. Seçimlere az bir süre kala hükümetin bütün kanatları emeklinin üzerine oynuyor. Özellikle emekli için fırsatlarlar hayatı kolaylaştıracak uygulamarla vaad veriyor.
Seçimden sonra bu vaadler yerine getirilir mi ? bilimez ama, emeklinin maaşı artan eflasyon karşısında her geçen gün eriyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan özel AVM,PTT, Tarım Kredi Kooperatifleri Marketlerinde Emekliye avantajlar sağlayacaklarını "Müjde" olarak duyursa da uygulanabilirlik durumu seçim sonrasına kaldı.
Emeklinin Umutlarını Yitiren Açıklama
TBMM AK Parti Gurup Başkanı Abdullah Güler bir TV proğramında Emekliler için AK Parti Hükümetinin herhangi bir çalışmasının olmadığını duyurdu. Emekli maaşlarıyla ilgili seyyanen zam iddiaları gündemdeki yerini koruyor, ancak hükümet kanadında emeklilerin beklediği zamlarda iyileştirme  olmayacağı Güler'in açıklamasıyla netlik kazandı.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emeklinin oyunu kaybetmemek için neredeyse bütün tuşlara basıyor.Bakan Işıkhan emekliler için özel sektörle anlaşacakalrını ve özel indirimlerle emeklilere imtiyaz sağlayan uygulamaları faaliyete geçireceklerini söyledi.
 

Editör: Ahmet Bolat