Türkiye geçtiğimiz yıllarda meydana gelen orman yangınlarıyla gündeme geldi. Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları, orman yangınlarının çıkmasına neden olan etkenlerden biri oldu.

Baki Ersoy’un Dilinden Pınarbaşı Düşmedi! Bakın Kaç Kez Meclis’te Dile Getirdi? Baki Ersoy’un Dilinden Pınarbaşı Düşmedi! Bakın Kaç Kez Meclis’te Dile Getirdi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 11 Kasım’ı ‘Milli Ağaçlandırma Günü’ ilan etmesiyle Türkiye’nin orman haritası vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından açıklanan istatistiklerde Türkiye’de en fazla ormanlık alana sahip olan iller arasında ilk sırayı 873 hektar alan ile Antalya ikinci sırayı 873 bin hektar alan ile Kastamonu ve üçüncü sırayı ise 835 bin hektar alan ile Mersin 835 bin aldı.

Komşu İl Olan Nevşehir’in Orman Alanı Şaşırttı

Türkiye’de en az ormanlık alana sahip iller arasından ilk sırayı 161 hektar alan ile Iğdır, 5,9 bin ile Ağrı ve 11 bin ile Nevşehir takip etti. Peki açıklanan veriler arasında Kayseri ormanlık alan bakımından kaçıncı sırada yer aldı.

Kayseri’de Kaç Hektar Orman Alanı Var?

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından açıklanan verilere göre Kayseri’de 59.539,2 ormanlık alana sahip.

Kaynak: Özel Haber