İnşaat işçisi olarak çalışan Mehmet Taşçı çalışmak için gittiği Suudi Arabistan'da 29 yıl önce 8'inci kattan düşerek engelli kaldı. Engelli kalan Mehmet Taşçı, Suudi Arabistan'ın Medine kentinde geçirdiği kaza sonrasında ağır yaralandı. 32 ameliyat geçiren 60 yaşındaki Mehmet Taşçı, 9 gün süren bir komanın ardından uyandı. Memleketi Yozgat’ın Sorgun ilçesine dönüş yapan ve yaşadığı zorlukları göz önüne alan Taşçı, yaşamını bundan sonraki günlerinde ihtiyaç sahibi ailelere yardım etmeye adadı.

Taşçı, fırıncı esnafı başta olmak üzere diğer esnaf ve hayırseverlerin katkısı sayesinde fırınlardan aldığı ekmekleri ve gıda paketlerini 3 tekerli engelli aracıyla yaz kış demeden ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine dağıtmaya başladı.

Fırın esnaflarından Ahmet Paşaoğlu, “Mehmet ağabey yıllardır yaz kış demeden her gün bütün fırınları dolaşıp tüm hayırları alıp ihtiyaç sahiplerine götürüyor. Rabbim ondan razı olsun. Biz de ekmekleri veriyoruz. O da ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. İhtiyaç sahiplerine kendi tekerlekli aracıyla herkesin ekmeğini götürüyor. Fırıncılar olarak biz de vatandaşlarımıza destek oluyoruz” diye konuştu.

Etrafındaki Her Şey Yerle Bir Oldu: Onun Camı Bile Kırılmadı Etrafındaki Her Şey Yerle Bir Oldu: Onun Camı Bile Kırılmadı

Engelli Yozgat

Bu işe nasıl başladığını anlatan Mehmet Taşçı, “Suudi Arabistan’ın Medine şehrinde inşaatta çalışırken 8. kattan düştüm. El Sahra Hastanesinde yatarken aklıma bir fikir geldi. Ya Rabbim bana yaşama imkânı verirsen, değneklerle olsun nasıl olursa olsun kalan ömrümü senin yolunda kullanacağım diye Rabbime bir sözüm vardı. Bu sözümden dolayı yola çıktım. Çok şükür 9 yıldır ilçemizde sabah saat 09.00’da tüm fırınları geziyorum. Vatandaşların destekleriyle toplanan parayla fırından ekmeklerimizi alıyorum. Diğer esnaf kardeşlerimiz ve Sorgunlu hayırsever vatandaşlarımız da destek oluyor. Onların hayırlarıyla aldığım ekmek ve gıda paketlerini ihtiyaç sahibi ailelere mahalle mahalle gezerek ulaştırıyorum. Bu da bana mutluluk veriyor. Bu işi kendi aracımla gönüllü olarak yapıyorum. Ben burada bir köprü oluşturuyorum. Veren el ile alan el birbirini görmüyor. Ben almış olduğum yardımı ihtiyaç sahiplerine ulaştırarak bunun mutluluğunu yaşıyorum” dedi.

Kaynak: İHA