Erciyes Üniversitesi yerleşkesi içerisinde bulunan ve öğrenciler sık sık yararlandığı Kadir Has Merkez Kütüphanesi hakkında skandal bir iddia ortaya atıldı.

Kütüphanenin bakımsız ve pisliklerle dolu olduğunu belirten öğrenciler, kütüphanenin internet sayfasına yorumlarla şikayetlerini dile getirdiler. Öğrenciler tarafından kütüphanedeki çalışma alanları, oturma yerleri, merdivenler, koridorlar, duvarlar, tuvaletler hakkında onlarca şikayet yazıldı.

Erciyes Üniversitesi’nde Skandal! ‘Layık Olduğunuz Yer Burası’ (7)Erciyes Üniversitesi’nde Skandal! ‘Layık Olduğunuz Yer Burası’ (8)

Rektör Fatih Altun’a Çağrı!

Bir öğrenci yazdığı yorumda kütüphanenin Erciyes Üniversitesi’ne yakışmadığını belirterek Rektör Fatih Altun’a gerekli çalışmaların yapılması için talepte bulundu. Yazdığı yorumda, “Bu kütüphane Erciyes Üniversitesine yakışmıyor. 2. ve 3. katta bulunan personel odalarının kapılar gıcırdıyor. Kaç defa söyledik personele dinleyen yok. Masalar, sandalyeler, kitaplıklar dökülüyor.

Ortalık toz toprak. Hele bir ara saat 17 gibi kapatıyorlardı. saat 15.30'da temizlik görevlisi gelip etrafımda dönüyor, pişkin biçimde vaktin yaklaştığını, yavaştan ikilemem gerektiğini bildiriyordu. Şikayetler etmemize rağmen ne pis bireysel odaları, ne priz kullanamamamız ne kitapların düzensiz ve tertipsiz oluşu düzelmedi. Ağustos ortasında başlayan ve 19 Eylül'de biteceğini ilan ettikleri elektrik altyapısı tadilatı ise yılan hikayesine dönmüş durumda. Bitmesini bekliyoruz, Yeni rektörümüz Sayın Fatih Altun'un bu meseleye el atıp kütüphanemizi en az 18 saat çalışır, Erciyes Üniversitesine yakışır bir niteliğe kavuşturmasını ümit ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Erciyes Üniversitesi’nde Skandal! ‘Layık Olduğunuz Yer Burası’ (11)Erciyes Üniversitesi’nde Skandal! ‘Layık Olduğunuz Yer Burası’ (12)

Duvarlar Yazı Tahtasına Döndü!

Başka bir öğrenci ise Kütüphanenin internet sayfası altına yorum atarak, duvarların yazı tahtasına döndüğünü iddia ederek, “Rahmetli kadir Has'n yaptırdığı gibi duruyor, temizlik çok kötü, çalışma odalarının duvarları yazı tahtasına dönmüş, memurlar için yatış mekânı olmuş.. demiştim Önce aradan geçen zamanda sadece temizlik konusunda biraz düzelme var tuvaletler hala sıkıntılı diğer hususlarda bir değişiklik yok” dedi.

Erciyes Üniversitesi’nde Skandal! ‘Layık Olduğunuz Yer Burası’ (13)

CİMER’E Edilen Şikayette Skandal İfadeler!

Kütüphanede görevli memurların, öğrencilere iyi davranmadığı ve şikayetlerinin ciddiye almadığı iddia edildi. Bir başka öğrenci, konuya ilişkin şikayetini Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER)’ e iletti.

CİMER’e gönderilen şikayette  ise skandal olabilecek ifadelere yer verildi. Öğrencinin iddiasına göre görevli memur tarafından "Layık olduğunuz kütüphane bu siz anca böyle bir kütüphaneye layıksınız” denildi.  Yapılan CİMER şikayetinde geçen ifadeler ise şöyle;

Erciyes Üniversitesi kütüphanesi olan Kadir Has Merkez Kütüphanesinin temizlik hijyen

konusunda idarenin gerekli tedbirleri almamakta ve sorumlulukları yerine getirmemektedir.Bu durumda bir çok öğrenci şikayette bulunmasına rağmen maalesef herhangi bir değişim

Kayserili Başkan Sözünü Tuttu! Kayserili Başkan Sözünü Tuttu!

görülmemektedir. Sorunlarımızı belirttiğimiz de "Layık olduğunuz kütüphane bu siz anca

böyle bir kütüphaneye layıksınız"denilmiştir.Sıralar,masalar,merdiven ve özellikle de tuvaletleri hijyenden uzaktır. Yetkili kişilerin sorumluluklarını yerine getirmesi ögrencilere tutumları konusunda

uyarılarının yapılmasını arz ederim

Erciyes Üniversitesi’nde Skandal! ‘Layık Olduğunuz Yer Burası’ (16)

Erciyes Üniversitesi’nde Skandal! ‘Layık Olduğunuz Yer Burası’ (14)Erciyes Üniversitesi’nde Skandal! ‘Layık Olduğunuz Yer Burası’ (2)Erciyes Üniversitesi’nde Skandal! ‘Layık Olduğunuz Yer Burası’ (3)Erciyes Üniversitesi’nde Skandal! ‘Layık Olduğunuz Yer Burası’ (5)Erciyes Üniversitesi’nde Skandal! ‘Layık Olduğunuz Yer Burası’ (4)Erciyes Üniversitesi’nde Skandal! ‘Layık Olduğunuz Yer Burası’ (6)

Kaynak: Özel Haber