Kayserili olan 11. Dönem Cumhurbaşkanı Abdullah Gül hakkında skandal olabilecek bir iddia ortaya atıldı. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından ‘Kamuda Tasarruf’ tedbirlerinin alındığı dönemde ortaya çıkan iddia gündeme bomba gibi düştü. 

Aydınlık gazetesinden Kaan Özbek’in Emniyet Genel Müdürlüğü Koruma Daire Başkanlığına yakın kaynaklardan elde ettiği bilgilere göre; aktif olarak herhangi bir devlet görevinde bulunmayan Abdullah Gül ve eşi Hayrünnisa Gül için tahsis edilmiş, 75 koruma ve 17 makam aracı olduğu iddia edildi.

Kayserililer Oraya Akın Etti! Kayserililer Oraya Akın Etti!

Tahsis edilmiş araçlardan 2’sinin zırhlı Mercedes, 1’inin ise Audi marka olduğu iddia edildi. Makam araçlarından birinin Abdullah Gül’ün eşi Hayrünnisa Gül’ün kullandığı, yedek olarak tutulan diğer zırhlı Mercedes dışında kalan 14 araç koruma ve sekretarya hizmetlerinde görev yapıyor. Ayrıca Abdullah Gül’ün koruma ekibinde ise 75 polis bulunduğu iddia ediliyor.

Kayserili eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün makam aracının, radyasyona karşı korumalı camlar ve özel güvenlik cihazlarıyla donatıldığı belirtiliyor. Konuyla ilgili doğrulama yapmak amacıyla ulaşılan Abdullah Gül’ün Basın Danışmanı Birol Avşar, sorulan  soruları cevap vermediği belirtildi.

Kaynak: haber merkezi