Süper Lig'de mücadele eden Kayserispor'da 25 sezon forma giyen futbolcu TFF özel ödülüne layık görüldü.

Geçetiğimiz sezon Kayserispor'dan ayrılarak Sivasspor'a transfer olan Emrah Başsan Türkiye Futbol Federasyonu özel ödülü aldı.

Türkiye Futbol Federasyonu Fair Play ve Sosyal Sorumluluk Kurulu, TFF'nin Fair Play'in teşvik edilmesi, yaygınlaştırılması ve farkındalık oluşturulması amacıyla düzenlediği Fair Play ve Sosyal Sorumluluk Ödülleri'nin Mayıs 2024 dönemini ve 2023-2024 sezonunun bütününü değerlendirmek üzere bir araya geldi.

Kayserispor Ankaragücü Maçı Ne zaman? Saat Kaçta? Hangi Kanalda? Kayserispor Ankaragücü Maçı Ne zaman? Saat Kaçta? Hangi Kanalda?

Emrah5

En Başarılı Fair Play Kariyeri 

Kayserispor'da 2 sezon forma giyen ancak performansı beklentilerin altında kalan futbolcu sezon başında Sivasspor'a transfer olmuştu.

Ödüle layık görülen Emrah Başsan en centilmen futbolcu oldu.

Gerekçe olarak ise, 'Profesyonel Futbol kariyerinde 448 maçı olan Emrah Başsan'ın bugüne kadar hiç kırmızı kartı bulunmuyor. Benzer istatistiğe sahip meslektaşları arasında da en az sarı kart gören futbolculardan biri olması, meslektaşlarına ve futbolun diğer paydaşlarına karşı saygılı ve örnek oluşturan davranışları ve Fair Play değerleri ile örtüşen başarılı futbol kariyeri nedeni ile Emrah Başsan, 2023-2024 Sezonu "TFF Özel Ödülü"ne ödülüne layık görülmüştür.' denildi.

Muhabir: ÖZEL HABER