Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesinde 2 Haziran’da yenilecek olan seçimler öncesi Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan Kayseri’ye geldi. Basın mensuplarıyla kahvaltı programında buluşan Erbakan, burada açıklamalarda bulundu.

Fatih Erbakan 1

Kayserili Belediye Başkanı Koltuğunu Geri Aldı! Kayserili Belediye Başkanı Koltuğunu Geri Aldı!

Erbakan konuşmasında sokak hayvanları ile ilgili yeni getirilen kuralları eleştirerek, “Merhamet etmeyene Allah’ta merhamet etmez. Sokaklarda bir tane bile başıboş köpek kalmasın. Biz bunu proje olarak söyledik. Bunların hepsini toplayalım ama en gelişmiş ve modern alanlarda barındıralım. Yozgat Belediyemiz şuan ‘Evcil Kent’ adı altında bunu yapıyor. Buralarda kısırlaştırarak en güzel şartlarda yaşatalım. Onların hayatına son vermeyelim. Çünkü bizim inancımızın temeli bütün mahlukata şefkattir” dedi.

Fatih Erbakan 2

‘Biz Bu Canlara Kıyamayız ve Öldüremeyiz’

Böyle merhametsiz bir yaklaşımı Yeniden Refah Partisi olarak kabul etmiyoruz diyen Fatih Erbakan, “Bu hayvanların elbette toplanması lazım. İnsanların yaşam alanlarından uzaklaştırılması lazım. Ama orada uzmanlar gözetiminde en iyi şartlarda yaşamaya devam etmesi lazım. Biz bu canlara kıyamayız ve öldüremeyiz. Çok büyük maliyet oluyor diyorlar. Kamuda 1 ayda 1 milyon 400 bin TL maaş alan bir müdürümüz, 1 milyon maaş alsın. 800 bin lira maaş alan bürokratımız 300 bin lira maaş alıversin o zaman. Böylelikle bu hayvanlara bir kaynak bulalım. İmtiyazlı holdinglere 128 kez vergi muafiyeti çıkaracağımıza, 28 kez çıkaralım ve buradan bu hayvanlara bir kaynak bulalım” diye konuştu.

Kaynak: Özel Haber