Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nde işletmesi bulunan iki komşu sanayici elektrik yüzünden kavga etti. Karşılıklı restleşmenin yaşandığı kavga Ağır ceza mahkemesinde devam ediyor.
Kayseri OSB’de işletmesi bulunan M.Ö. ve H.A. bin metrekare alanlık hangarı ikiye bölerek tek elektrik panosuyla aynı elektriği kullanarak üretim yapıyorken; elektrik paylaşımı yüzünden kavga etti.
Elektrik Yüzünden Mahkemelik
Elektrik panosunun Hangar Sahibi H.A. tarafından kontrolü iki sanayiciyi karşı karşıya getirdi. Her ay düzenli olarak faturalarını ödediği halde elektriği kullanma konusunda sorun yaşadığını belirten M.Ö. imalatının duracak noktalara gelerek maddi zarar gördü. Hangar sahibini suçlayan M.Ö., “Faturamız zamanında ödüyoruz. Ancak bizim elektriğimizi kesiyor. Tek pano ve iki elektrik saati var. Kontrol hangarın sahibinde olduğu için işlerimiz aksıyor. ”dedi.
Dükkân Sahibi Mobbing Yapıyor
Elektriği kesmenin başka sebepleri olduğunu belirten M.Ö., “OSB’de kira fiyatları arttı. Bizi hangarı boşaltmaya zorlayarak, daha fazla kira alacağı birilerine kiralamayı düşünüyor. Elektrik üzerinden baskı yapıyor bize. İmalatımız duruyor. Elektrik yüzünden kapı açılamadığı için beş gündür sevkiyat yapamıyoruz” dedi.
Neden Dava Açıldı
Elektrik panosunun anahtarını isteyen M.Ö. iddiaya göre; hangar sahibi H.A’a ya silah çekerek tehdit etti. Hatta karşılıklı küfürleşme ve tartışma yaşandı. M.Ö. Davayı 2. Ağır ceza mahkemesine getiren silahla tehdit suçlamasını kabul etmedi. Hatta kendisinin üstü kapalı tehdit edildiğini ve mağdur tarafın kendisi olduğunu söyledi.
Karşı Dava Açacaklar!
Tanıkların dinlenmesinden sonra söz verilen savunma tarafı avukatı müvekkilinin suçsuz olduğunu ve hangar sahibi H.A.’nın mülkiyete kast ve zarar suçunu işlediği belirtti. M.Ö. Kira ve fatura giderlerini zamanda ödemesine uğradığı zararlar nedeniyle hangar sahibine karşı dava açacağını beyan etti. İki İş İnsanının davası ileri bir tarihe ertelendi.