Kayseri'de iki esnaf arasında çıkan silahlı kavgada oto yıkamacı Osman Tüşümel'i (61) öldüren kendisi de çıkan bacağından yaralanan fırıncı Lütfullah Tüysüz (34), cinayetten 10 gün sonra çıkarıldığı mahkemece cezaevine gönderildi. Olay sırasında şoka girdiğini söyleyen Lütfullah Tüysüz, “Olaydan bir gün önce Osman Tüşümel’in oğlu ile tartıştık olay günü ise fırında karşımdaki kişinin silahını çıkarıp ateş edeceğini düşünemedim. 2 silahını görünce kendimi korumak amacıyla can havli ile ateş ettim. Böyle bir şeyin olmasını istemezdim. Her şey bir anda oldu” diye konuştu.

Olay, 4 Mart'ta saat 07.00 sıralarında, Melikgazi ilçesi Alpaslan Mahallesi'nde meydana geldi. Fırıncı Lütfullah Tüysüz ile aynı sokakta oto yıkamacı olan Osman Tüşümel arasında silahlı çatışma çıktı. Tabancalarını çekip, birbirine ateş ederken Osman Tüşümel hayatını kaybetti, Tüysüz ise bacağından yaralandı. Daha sonra Lütfullah Tüysüz, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılarak tedaviye alındı. Osman Tüşümel otopsi işlemlerinin ardından toprağa verildi.

Olay Güvenlik Kamerasına Yansıdı

İşçi Servisi Kaza Yaptı! İşçi Camdan Fırladı! İşçi Servisi Kaza Yaptı! İşçi Camdan Fırladı!

Bu arada çatışma güvenlik kamerasına da yansıdı. Görüntülerde, Osman Tüşümel'in fırına geldiği, bu sırada Lütfullah Tüysüz'ün masada oturduğu görüldü. İçeride dolaşan Tüşümel dışarı çıktı, kısa süre sonra tekrar fırına girip Tüysüz'e doğru yönelerek belinden 2 tabanca çıkararak ateş etti. Lütfullah Tüysüz'ün de belinden çıkardığı silahla karşılık verdiği ve Tüşümel'in aldığı kurşunlarla yere yığıldığı da görüntülerde yer aldı. Cinayet zanlısı Tüysüz’ün ise Tüşümel yere düştükten sonra cep telefonu ile dışarı çıktığı görüldü.

I S Y E R I N D E K I K A V G A D A O T O Y I K A M A C I Y I O L D U 26807

İşte  Lütfullah Tüysüz'ün İlk İfadesi

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi gören Lütfullah Tüysüz, 13 Mart'ta taburcu edilip emniyete götürüldü. Tüysüz, işlemleri sonrası sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu.

Olay sırasında şoka girdiğini ifade eden Lütfullah Tüysüz, “Osman Tüşümel’i gıyabında tanırdım. Kendisi beni tanımazdı. Olaydan bir gün önce Osman Tüşümel’in oğlu ile tartıştık. Olay günü de fırında karşımdaki kişinin silahını çıkarıp ateş edeceğini düşünemedim. 2 silahını görünce kendimi korumak amacıyla can havli ile ateş ettim. Böyle bir şeyin olmasını istemezdim. Üzgünüm. Olayın nasıl olduğunu anlamadım. Şoka girdim. Bacağıma aldığım kurşunlarla ağrı ve yanma hissedince can havli ile silahımı ateşledim. Her şey bir anda oldu. Panik oldum” diye konuştu.

Fırındaki Çatışmanın Görüntüleri Ortaya Çıktı Fırındaki Çatışmanın Görüntüleri Ortaya Çıktı

Muhabir: DHA