Bugün 6 aylık enflasyon rakamları açıklandı. Açıklanan enflasyon rakamlarıyla benzin, akaryakıt, bedelli askerlik başta olmak üzere çoğu ürüne zam geldi. Bununla beraber açıklanan enflasyon verilerine siyasilerden de tepkiler gelmeye başladı.

‘Fiyatların Düşmesi İçin Eksi Enflasyon Lazım’

Bir tepki de CHP Genel Başkanı Özgür Özel’den geldi. Özel basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Enflasyon artı olduğu müddetçe hayat pahalılığı artıyor demektir. Enflasyon yüzde 50'yse gelecek sene fiyatlar artar. Fiyatların düşmesi için eksi enflasyon lazım" diye konuştu.

‘360 Milletvekilinin Kararıyla Olur’

Erken seçimle ilgili konuşan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Erken seçimle ilgili sayın Cumhurbaşkanının yaptığı teknik değerlendirme doğrudur. Seçimlerin yenilenmesi ya kendi kararıyla olur, o durumda bir daha aday olamıyor, ya da Mecliste 360 milletvekilinin kararıyla olur. Bu durumda son bir kez aday olabiliyor” dedi.

AK Partili Özsoy: En Son Laf Söyleyecekleri İnsan Elitaş Bakanımız! AK Partili Özsoy: En Son Laf Söyleyecekleri İnsan Elitaş Bakanımız!

‘Meydandaki Emekliler, İşçiler Erken Seçim Diye Bağırıyorlar’

Yarın karar alalım diyen Özel, “Bu ne zaman olsun derseniz bizce yarın karar alalım, 2 ay sonra hemen seçim olsun. Ama kendisinin yaptığı teknik değerlendirme ne kadar isabetliyse siyasi değerlendirmesi de o kadar isabetsiz. Seçim yok diye asgari ücrete zam yok, en düşük emekli maaşı 10 bin lira... Şimdi 'Bu maaşla 6 ay daha geçinsinler' diyorlar. Sen asgari ücrete zam vermezsen, geçim olmazsa seçim olur diyoruz. Meydandaki emekliler, işçiler erken seçim diye bağırıyorlar. Çünkü seçim yok diye siz onları geçinemez halde bıraktınız” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi