​Olay, 21 Haziran'da akşam saatlerinde Pınarbaşı ilçesinde meydana geldi. CHP meclis üyesi adayı Şerafettin Bahadır’ın otomobili, Pınarbaşı’nın önceki dönem MHP'li belediye başkanı Menduh Uzunluoğlu’nun kardeşi Ejder ve yeğeni Mehmet Uzunluoğlu tarafından durduruldu.

Darbedilen Bahadır ardından tabancayla ayağından vuruldu. Olayın ihbar edilmesi üzerine bölgeye çok sayıda sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi. Bahadır, sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından, önce Pınarbaşı Devlet Hastanesi’ne ardından da Kayseri Şehir Hastanesi’ne sevk edildi. Ağır yaralı olan Bahadır’ın yoğun bakımdaki tedavisi devam ederken, saldırının ardından Ejder ve Mehmet Uzunluoğlu gözaltına alındı. 2 şüpheli, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak, cezaevine gönderildi.

Sağlık Durumu İle İlgili Gelişme Var

Şok İddia! Kayseri Şeker Savcılığı Dinlemiyor Şok İddia! Kayseri Şeker Savcılığı Dinlemiyor

Pınarbaşı ilçesinde yaşadığı silahlı saldırı sonrası yoğun 10 gündür Kayseri Şehir Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavisi devam eden Şerafettin Bahadır’ın sağlık durumuyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Şerafettin Bahadır, gözlerini açtı ve solunum cihazından ayrıldı.

'Karşılıklı Çakal Çökerten Zeybeği Oynayacağız'

Konuyla ilgili açıklamada bulunan CHP İl Yönetim Kurulu Üyesi Emre Ayan, “Birazda iyi haber, umutlu durumlar paylaşalım! Az önce sevgili kardeşim Bahtiyar Bahadir aradı abi babam gözlerini açtı, solunum cihazından ayırdılar ilk defa bugün konuştuk dedi. Şerafettin Bahadır abim bir iyileşsin bu sefer birlikte karşılıklı çakal çökerten zeybeği oynayacağız…Bu süreçte aileyi hiç yalnız bırakmayan Sn.Vekilim Aşkın Genç ve konuyu sürekli gündemde tutarak canıyla sahiplenen ve kendi öz abisinide Çalışkanlar Kahvehanesinde faşist bir silahlı saldırıda kaybeden abim Olcay Büyükelbaşı’ na destekleri için teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: Özel Haber