Antalya’da yaşanan olayda yabancı uyruklu 7 kadını fuhşa zorlamaktan gözaltına alınan şüpheliler hakkında bir takım gerçekler ortaya çıktı. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden biri ise pişkin bir açıklama yaptı.

Çete 2 Ay Boyunca Takibe Alındı

Antalya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri, yabancı uyruklu olduğu belirlenen 7 kadını fuhuşa zorladıkları gerekçesiyle 2 ay boyunca çeteyi teknik ve fiziki takibe aldı. 12 Mart'ta ekiplerce tespit edilen adreslere eş zamanlı operasyon düzenlendi. Yapılan operasyonla İ.A., S.Y., M.Y., M.Ö., G.D., M.T. ve D.T.K. gözaltına alındı.

Red Textured Economy News Youtube Thumbnail (9) (1)

Arama Yapıldı

Hem şüphelilerin evlerinde hem de fuhuş yaptırılan adreslerde aramalar gerçekleştirildi. Yapılan aramalarda ise çok sayıda dijital doküman, bir miktar Türk Lirası ve döviz ele geçirildi.

Red Textured Economy News Youtube Thumbnail (10) (1)

Not Defterine Yazdıkları Ortaya Çıktı

Şüphelilerin fuhuş için gelenlerin çetelesini tuttukları ve kişilerden aldıkları paraları ve kişisel bilgileri not defterlerine yazdıkları belirlendi. Not defterlerine incelenmek üzere el konuldu.

Şifreli Konuştukları Belirlendi

Fuhuş için gelen kişilerden referans alarak sadece daha önce müşterisi olanların referans olduğu kişiler ile kadınları görüştüren şüphelilerin, yasal dinlemeye takılmamak için şifreli konuştukları tespit edildi. Şüphelilerin, müşterileriyle kısa süreli görüşmeler için 'Kiralık araç var mı?', uzun süreli görüşmeler için de 'Satılık araç var mı?' şeklinde şifreli konuştukları ortaya çıktı.

2 Şüpheli Serbest Bırakıldı

Emniyetteki işlemleri tamamlanan M.T. ve D.T.K. ifadelerinin ardından serbest bırakılırken diğerleri 'insan ticareti ve fuhşa teşvik, aracılık ile yer temini' suçlarından adliyeye sevk edildi.

'Esnafız, Çikolata Satıyoruz'

Adliyeye sevk edilen şüphelilerden S.Y., kendilerini görüntüleyen gazetecilere tepki gösterdi. S.Y., 'Çekmeyin kardeşim çocuğumuz var. Esnafız, çikolata satıyoruz' diye konuştu.

İşçi Servisi Kaza Yaptı! İşçi Camdan Fırladı! İşçi Servisi Kaza Yaptı! İşçi Camdan Fırladı!

12 Yıl Hapis Cezası Olduğu Ortaya Çıktı

Şüphelilerden birinin daha önce de 12 yıl kesinleşmiş hapis cezası olduğu ortaya çıktı. Yabancı uyruklu kadınlar ise sınır dışı edilmek üzere göç idaresine gönderildi.

Kaynak: DHA