İçişleri Bakanlığı'nın bulunması için 10 milyon lira para ödül koyduğu ve kırmızı bültenle aranan Necmettin Şanlı ile Veysi Şanlı’nın kardeşi Kerbela Şanlı'nın, HÜDA-PAR Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan adayı olduğu öğrenildi.Kerbela Şanlı'nın diğer ağabeyi Kemalettin Şanlı ise İçişleri Bakanlığı'nın bulunması için 3 milyon lira para ödülü koyduğu Mavi kategorisinde arandığı öğrenildi.

İddiaya göre Kerbela Şanlı'nın Hizbullah örgütü adına Diyarbakır'da din dersi adı altında örgütsel eğitim verdiği öğrenildi.
Kerbela Şanlı'nın ise örgüt karargahında fotoğraflı özgeçmişinin çıkması sonrasında Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 7,5 yıl hapis cezası aldığı ve seçme seçilme hakkının elinden alınması kararı
üzerinden 17 yıl geçtiği için hak mahrumiyetin zaman aşımından dolayı ortadan kalktığından belediye başkanlığı için aday oldu.

'Huzurlu ve Güvenli Şehirler' sloganı ile 31 Mart yerel seçimlerinde yarışacak olan Kerbela Şanlı'nın sosyal medya tanıtımı için kullandığı seçim broşüründe 'Güneydoğu ve Doğu Anadolu'da çok sayıda anlaşmazlık ve kan davasının sulh ile çözülmesinde katkıda bulundu' ifadeleri ise dikkat çekti.

Belediye başkan adaylığı sosyal medyada çok konuşulan  konular arasına girerken HÜDA PAR yetkililerinden ise konuya ilişkin henüz resmi açıklama gelmedi.

Sarız'da Şok Gelişme! 24 Kişi İşten Mi Çıkarıldı? Sarız'da Şok Gelişme! 24 Kişi İşten Mi Çıkarıldı?


 

Muhabir: Ali Yalçıntaş