Kayseri’de etkili olan sağanak yağış, şehrin sorunlarını da ortaya çıkardı. Günlerdir Meteoroloji’nin uyarılarına rağmen Mimarsinan OSB, yağmura hazırlıksız yakalandı. Altyapı sorunları tüm gerçekliğiyle gün yüzüne çıktı. Gazeteci Azim Deniz bölgeye giderek, ‘Mimarsinan Organize’nin hali bu. Sorumlular otursun ben çözerim’ sözleriyle yetkililere tepki gösterdi.
Yağmur sularının birikmesiyle, yollarda göller oluşurken araçlar suya battı. Trafiğin aksamasına neden olan durum, Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesi’nin altyapı sorunlarını gözler önüne serdi. 

Bu Görüntüler Yakışmadı!
Gazeteci Azim Deniz, bölgeden paylaştığı video ile binlerce işçinin çalıştığı, yüzlerce firmanın bulunduğu Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesi’ndeki görüntüler, altyapısıyla övünülen Kayseri’ye hiç yakışmadı. Sanayicilerin kullandığı tuvaletlerdeki gider sorunu nedeniyle her yerde su birikintileri oluştu. 
 

Deprem Bilimci Ercan’dan Kritik 7.5’lik Deprem Uyarısı! Deprem Bilimci Ercan’dan Kritik 7.5’lik Deprem Uyarısı!

Gazeteci Azim Deniz’in Tepkisi
Gazeteci Azim Deniz yaşanılan soruna şu sözlerle tepki gösterdi; “İşte Mimarsinan OSB nin hali. Sanayici bu tuvaletleri kullanıyor.  Altyapı berbat, yollar berbat, hizmet berbat. Mimarsinan. Sınırlarında sakın sıkışmayın tuvalete girmektense, altınıza yapmayı tercih edersiniz” 

Çözüme Kavuşacak Mı?
Mimarsinan OSB yetkililerinden bir açıklama gelmezken, yaşanılan problemlerin çözüme ulaşabilmesi için herhangi bir girişimde bulunulacak mı merak konusu oldu. Bölgedeki sanayiciler, altyapı sorunlarına yönelik yetkililerden çözüm beklerken, bu görüntülerin Kayseri gibi sanayi şehrine yakışmadığını belirttiler.

Kaynak: Özel Haber