Kayseri’de Gazeteciler Cemiyeti Olağan Genel Kurulu’nda, gazeteciler başkanını seçti. Metin Kösedağ, yeniden seçilerek güven tazeledi.

Deprem Bilimci Prof. Dr. Ercan O İli Uyardı! Deprem Bilimci Prof. Dr. Ercan O İli Uyardı!

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Toplantı Salonu’nda İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan genel kurula Kayseri İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın, Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Recep Bağlamış, Küresel Gazetecilşer Konseyi Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, protokol üyeleri ve KGC üyeleri katıldı.

Gündem maddelerinin okunması ile başlayan genel kurulda, faaliyet raporları ve tahmini bütçe raporları okundu. Tahmini bütçenin geçen yıl olan bütçenin yüzde 20 üzerinde arttırılması oy çokluğu ile kabul edilirken, 2 yılda bir gerçekleştirilen genel kurul ve seçimlerin 3 yılda bir Mayıs ayında yapılması da oy çokluğu ile kabul edildi.

Metin Kösedağ1Genel kurulda seçime tek liste ile giren mevcut Başkan Metin Kösedağ, yeniden başkan seçildi. Kösedağ genel kurul sonrasında yaptığı konuşmasında, ‘Bugün KGC’nin bu güzide gününde herkesin burada olmasından dolayı son derece mutluluk duyuyorum. Katılımlarınız için çok teşekkür ediyorum. İnşallah yeni dönemde daha güzel bir KGC olacağını ümit ediyorum’ ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA