Mersin’den yola çıkacak yardım gemisi, Mısır’ın Refah kentine ulaşacak ardından tırlarla Gazze şehrine gidecek.

Mısır ve Türkiye iş birliği ile ulaştırılması planlanan 2 bin 700 tonluk yardım malzemesi Gazze’deki İsrail zulmü nedeniyle temel ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çeken vatandaşların imdadına yetişecek.

İsrail’in savaşın şiddetini arttırması nedeniyle binlerce Gazzeli vatandaş, bölgede sıkışıp hiçbir yere gidemezken, gelen yardımların da engellenmesi sebebiyle en temel ihtiyaçlarını bile karşılayamaz duruma gelmişti.

Gazze Yardım

Kızılay Genel başkanı Fatma Meriç Yılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Gazze’ye ulaştırılması planlanan 2.700 tonluk yardım malzemesinin yola çıkmak üzere hazırlandığı bilgisini paylaştı.

Gazze için yardım etmeye devam edeceklerini belirten Fatma Meriç Yılmaz, “ Kızılay, Gazze için sürecin en başından beri devletimiz ve AFAD ile birlikte büyük bir yardım operasyonu gerçekleştiriyor. Milletimizin emanetlerini Gazze halkına ulaştırmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Dünyaca Ünlü Rap Yıldızı Müslüman Oldu Dünyaca Ünlü Rap Yıldızı Müslüman Oldu

Gazze Yardım3

Yardım tırlarının bir kısmının Gazze’ye ulaştığı bilgisini  de veren Yılmaz, “ Gazze’nin içerisinde yerel ekiplerimiz ve Filistin Kızılayı aracılığıyla Gazze halkına ulaştırıyoruz.Yeni gemi hazırlığımız sürüyor. Emanetlerinizi 7. yardım gemimize yüklemeye başladık.  Şu ana dek  emanetlerinizi Refah’tan Gazze’ye sokmayı başardık. Zaman zaman aksamalar ve yavaşlama olsa da, TIR girişleri devam ediyor. Öncelikli ihtiyaç olan gıda yardımlarının sevkiyatını aralıksız sürdürüyoruz” diye konuştu.

Muhabir: Ali Yalçıntaş