Bünyan Kapalı Kadın Ceza infaz Kurumu’nda anneleriyle kalan mahkûm çocuklarına yönelik kayak eğitimi verildi. Çocuklara Jandarma ekipleri kayak dersi verip kar motorlaroyla gezdirdi.

Cezaevinde cezalarını çeken annelerin yanında kalmak zorunda olan ve yaşantısını cezaevinde sürdüren mahkûm çocuklarına kayak eğitimi verildi. Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı, Abdullah Gül Üniversitesi ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün ortak düzenlemiş olduğu proje kapsamında, Bünyan Kapalı Kadın Ceza infaz Kurumu’nda kalan mahkûm çocuklarına yönelik kayak eğitimi verildi

Cezaevi Çocuklarına Kayak Etkinliği (1)

Kayseri'de 7 İlçe Bu Hizmetten Mahrum Olacak! Kayseri'de 7 İlçe Bu Hizmetten Mahrum Olacak!

Erciyes Kayak Merkezi’nde gerçekleştirilen eğitimde Kayakçıların Jandarma ekipleri eşliğinde Türk Bayrağıyla zirveden inerek Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Habib Korkmaz'a bayrak teslimi izleyenler tarafından alkış aldı.

Cezaevi Çocukları Kayar Dersi

Etkinliğe katılan protokol üyeleri tarafından çocuklara oyuncak ve çeşitli hediyeler verildi. Ardından kızaklarla kaydırılan çocuklar daha sonra jandarmaya ait kar motorları ile Erciyes Kayak Merkezi’nde gezdirilerek keyif anlar yaşatıldı.

Editör: Ahmet Bolat