Kayseri'de 7 farklı bölgede emekliler için yapılan Hobi Bahçeleri projesinde geçtiğimiz günlerde kura çekimi yapılmıştı. Gerçekleştirilen kura çekiminde ise mevcut kullananlardan sadece 181 kişi kurada dolu çekmişti.

Mevcut Hobi Bahçesi sahipleri ise Kasım sonuna kadar kullanmaya devam edecek, ancak boş olan hobi bahçelerinde ise kurada dolu çıkanların ise teslim almasına karar verilmişti. 

Sinan Ateş’in Eşi Ayşe Ateş:  Bu Siyasi Cinayetle Alakası Olan Her Kim Varsa, Yolun Sonu Görünüyor! Sinan Ateş’in Eşi Ayşe Ateş:  Bu Siyasi Cinayetle Alakası Olan Her Kim Varsa, Yolun Sonu Görünüyor!

Bugün Karpuzatan Hobi Bahçesi'nde hareketli dakikalar yaşanıyor. Çevik kuvvet polisleri hobi bahçesi önüne geldi. 

Herhangi bir olumsuz duruma karşı Hobi Bahçesi önüne gelen Çevik Kuvvet polislerinin önlem amaçlı kimin tarafından gönderildiği bilinmezken Hobi Bahçesi sahipleri duruma tepki gösterdi.

Hobi Bahcesi59

Bir çoğu kronik rahatsızlıkları bulunan emekli vatandaşlar polis ekiplerinin bahçe önüne gelmesi karşısından şaşkınlığını gizleyemezken, "Bizler Kasım sonuna kadar kullanma hakkımız olan hobi bahçemize geliyoruz. Çevik kuvvet polislerinin gönderilmesine anlam veremiyoruz. Bizlere Belediye Başkanlığı döneminde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki söz vermişti. Ama şimdi bizi buradan çıkartacaklar. Bizlerin çoğu yaşlı kronik hasta. Emekli vatandaşız biz tartışma çıkarma taşkınlık yapma gibi bir durumumuz asla yok. Gerçekten şuan trajikomik bir olay yaşıyoruz" duruma tepki gösterdiler.

Diğer Hobi Bahçesi sakini ise, "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan,  2024 yılını  Emekli yılı ilan etti.  Fakat Kayseri Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı ise, çoğunluğu emekli olan hobi bahçesi sakinini mağdur ederek bahçeden atmak için kolluk kuvvetlerini Karpuzatan Hobi bahçesine çağırdı." diye konuştu.

Kaynak: ÖZEL HABER