Üniversite'ye Geçiş Sınavı olan YKS'deki 'integral', 'Türev', 'Limit' konularının sınav kapsamından kaldırılması tartışması geçtiğimiz haftanın en çok konuşulan konularından olmuştu.
Milli Eğitim Bakanı'nın 'müfredatta sadeleştirmeye gideceğiz' açıklamalarının ardından da kamuoyunda gündeme gelen tartışmaya yeni bir pencere açıldı.

Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı'nda Pınarbaşı Tartışması! Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı'nda Pınarbaşı Tartışması!

HÜDA PAR genel başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, düzenlediği basın toplantısında konyla ilgili dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Mescid-i Aksa ve Kudüs’ün Tarihi Müfredata Eklensin
Mescid-i Aksa’nın ve Kudüs’ün tarihi, kültürel ve inanç bağlarının eğitim müfredatına eklenmesinin önemli olduğuna vurgu yapan Zekeriya Yapıcıoğlu,
"Aksa Tufanı ile küreselleşen ve gündeme giren Kudüs davasının çocuklarımıza, gençlerimize kavratılması için bir fırsat olduğu görülmelidir. Mescid-i Aksa ve Kudüs ile olan tarihi, kültürel ve 
inanç bağlarımız eğitim müfredatına eklenmelidir. 
Bilinçlendirme çalışmaları kapsamında toplumun tüm kesimlerini kapsayacak etkinlikler artırılarak devam ettirilmelidir" ifadelerini kullandı.

Böylelikle 'Müfredat' tartışmalarına yenisini de eklemiş olan Zekeriya Yapıcıoğlu'na Milli Eğitim Bakanlığı'ndan bir yanıt gelecek mi bu tartışmaların siyasi camiada bir karşılığı olacak mı soruları
şimdiden kamuoyunda konuşulmaya başlandı.

Muhabir: Ali Yalçıntaş