İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 2 maç men cezası alan Merih Demiral’a sahip çıktı.

Futbolcu Merih Demiral, Türkiye – Avusturya maçında attığı golden sonra, sevinç gösterisi olarak, Türklüğün simgesi olarak nitelendirilen Bozkurt işaretini yaptı. Demiral’ın saha içerisinde yaptığı simgenin siyasi anlam taşıdığı iddiasıyla UEFA tarafından soruşturma başlatıldı. Milli Futbolcu Demiral’a 2 maç men cezası verildi. Cezanın üzerin İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya bu duruma tepki gösterdi.

Bakan Yerlikaya X üzerinden yaptığı paylaşım ile Futbolcu Demiral’a sahip çıktı.

Kayseri'den Giden Uçağın İnişini Engelledi! Darbenin Seyrini Değiştirdi Kayseri'den Giden Uçağın İnişini Engelledi! Darbenin Seyrini Değiştirdi

Avusturya Karşısında Attığı Her Gol İçin Men Cezası

Bakan Yerlikaya yaptığı paylaşımda, ‘UEFA’nın yanlı ve haksız bir şekilde Milli Futbolcumuz Merih Demiral’a 2 maç men cezası vermesi kabul edilemez. UEFA belli ki Milli Futbolcumuza Avusturya karşısında attığı her gol için men cezası uygulamayı uygun gördü. Bu kararı kınıyorum. Ve inanıyorum ki bu adaletten uzak, futbolun ruhuna uymayan çifte standartlı bu karar Bizim Çocuklar’ı daha da kenetleyecektir. İlk günden beri dilimizde aynı cümle var. Yolun sonu final olsun’ dedi.

Kaynak: ÖZEL HABER