İkinci el otomobil piyasasında geçen yıla nazaran satışların yüzde 20 düşmesi sonrası sektör tepetaklak olmaya başladı. Oto galericilerin fiyat değişikliği yapmasına rağmen ikinci elde yaprak kıpırdamaması dikkat çekerken galericiler zorluklar neticesinde mesleklerinin tamamen biteceğin söylerken vatandaşlar da "Bindiğiniz dalı kestiniz" değerlendirmesini yaptı.

Kayserililer Dikkat! Almayana da Vermeyene de Para Cezası Kesilecek! Kayserililer Dikkat! Almayana da Vermeyene de Para Cezası Kesilecek!

Sıfır el araçlarda 7 Temmuz’da yürürlüğe gireceği konuşulan fakat daha sonra ileri bir tarihe atılan uygulamanın yaklaşmasıyla sık sık kampanyalar yapılmaya başlanmıştı. Son aylarda kampanya ve indirimlerin aşağıya çekilmesiyle birlikte ikinci el araba fiyatları ile olan makas giderek azalmıştı.  Bu durum araba almak isteyenleri sıfır otomobillere yönlendirirken ikinci el piyasası ise durmak noktasına gelmişti.

Yaşanan bu durgunluk galericileri isyan ettirirken bu mesleğin devam etmeyeceğine yönelik görüşlerde oluşmaya başladı.
Aldıkları araçların teker teker ellerinde patladığını söyleyen İşlerin durma noktasına geldiğini ve ciddi maddi sıkıntılar yaşandığını belirtti. 

İkinci el araçlardaki durgunluğa vurgu yaparak  “Bu gidişle galericilik diye bir meslek kalmayacak” diyen galericiler, acil bir çözüm yolunun bulunmasını isterken durgunluğun giderilmesini de talep ediyor 

Galericilerin sektörde oluşan bu durgunluğa tepkilerini vatandaşın tepkisi takip etti. Bir dönem ikinci el otomobilde fahiş fiyatların olmasının sebebini galericilere bağlayan vatandaşlar tepkilerini şu yorumlarla dile getirdi. 

İkinci Eldeki Durgunluk Galericileri vurdu! Vatandaş isyan bayrağını çekti!

Kaynak: Haber Merkezi