Erzincan’ın İliç ilçesinde bulunan maden ocağında toprak kayması sonrasında meydan gelen göçükte, 9 işçi hayatını kaybetti. Geçtiğimiz gün gerçekleştirilen çalışmalarda son işçinin de cansız bedenine ulaşıldı. Türkiye’yi yasa boğan ve 9 işçiye mezar olan maden ocağı işletmesi hakkında şok iddia ortaya atıldı.

Maden ocağının işletmecisi Anagold Madencilik Şirketi, toplu işçi çıkarmaya hazırlanıyor. Halk TV’nin haberine göre  Anagold Madencilik, işten çıkarma işlemleri için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na başvuruda bulundu. Madencilik şirketi, 575 işçiden en az 400’ünü işten çıkarmaya hazırlanıyor.

Iliç Maden Ocağı Toplu Işçi çıkarmaya hazırlanıyor

İddia Doğrulandı!

İşten çıkarmalar için Bakanlığa başvuruda bulunan şirketin bunu ne zaman gerçekleştireceği bilinmiyor.

Kayseri İtfaiyesi Alkış Aldı! Alevlerin Arasından Kurtardılar... Kayseri İtfaiyesi Alkış Aldı! Alevlerin Arasından Kurtardılar...

Anagold Madencilik yetkilileri, işten çıkarma iddialarının doğruluğunu teyit etti. Fakat şimdilik daha fazla detay veremeyeceklerini belirttiler. Şirket yetkililerinden gelen açıklamada, “İşçiler konusunda bir plan var. Daha ayrıntıları netleştirmedik. Önceliğimiz maden bölgesindeki sorunları gidermek” ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: haber merkezi