19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarında gösteride bulunan bir öğrenci, ‘insanların da tüylerini diken diken ettik, o duygunun geçtiğini hissediyorum’ dedi. Detaylar haberimizde…

Harçlara 10 Katı Zam Haberine Tepki Yağdı! ‘Adı Haraç Pulu Olsun’ Harçlara 10 Katı Zam Haberine Tepki Yağdı! ‘Adı Haraç Pulu Olsun’

Kayseri’de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları münasebetiyle, Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde etkinlikler düzenlendi. Peki Kayserililer için 19 Mayıs neyi ifade ediyor? Deniz Postası TV’nin sorularını yanıtlayan bazı vatandaşlar şöyle cevaplar verdi;

Etkinlikte yer aldığını söyleyen bir öğrenci, ‘Bugün programda çalışmamız oldu. Aylardır bu çalışma için uğraşıyoruz. Çok güzel çalışmalarımız oldu. Çok duygulandım, çok sevindim. Bütün yaşıtlarımın, sizin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum’ dedi.

Röp (5)

Programda zeybek koreografisinde yer alan bir öğrenci ise, ‘Zeybek oynayan biri olarak, çok güzel hissediyorum. Umarım ilerideki projelerimizde daha güzel yerler alırız. Sayın Valimiz orada bizi izledi. Gayet güzel geçtiğini düşünüyorum’ diye konuştu.

Röp (4)

Öğrencileriyle programa katılan bir öğretmen ise, ‘19 Mayıs Gençlik demektir. Atatürk'ün mirasını bıraktığı kocaman bir Türkiye'nin gençlere emanet edilmesidir. Okulumuzun da katkılarıyla okulumuzdaki öğrencilerin de katkılarıyla güzel bir gösteri düzenlendi. Gençliğe yakışır, Kayseri'ye yakışır, Türk Milletine yakışır güzel bir program düzenlemişler. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Her daim hatırlamak, unutmamak ve geleceğe bu hatıralarla yürümek, Türk milletinin asil görevi olmalıdır diye düşünüyorum’ ifadelerini kullandı.

Röp (3)

Çok duygulandığını belirten bir öğrenci de, ‘Aylarca bu çalışma için emek harcadık. Kan ter içinde kaldık. Sabahın erken saatlerinde çıkıp geldim okuldan. Çok yorucuydu ama harika oldu. Çok mutlu oldum. Yani insanların da tüylerini diken diken ettik, o duygunun geçtiğini hissediyorum. Yani çok mutlu ediyor’ dedi

Röp (2)

Çok mutlu olduğunu söyleyen başka bir öğrenci ise, ‘Zeybek programında yer aldım. Çok uzun ve güzel çalıştık. Bütün herkese teşekkür ederim. Mutluyum. Bu anı bekliyorduk zaten. Gayet de güzel geçti. 19 Mayıs benim için, bütün gençlerin, bütün çocukların bir arada toplandığı, bir arada hepimizin beraber olduğu, Atatürk'ü andığımız bir gün’ şeklinde konuştu.

Röp (1)

Coşkulu olduğunu vurgulayan bir öğrenci de, ‘Bugün programda, yer almadım, bizim takımlarımız şampiyon oldu Kayseri'de. Türkiye şampiyonasında da bazı başarılar sağladık. O yüzden buradayız. Oynanan Zeybek oyununu izledik ve coşkuluyuz her zamanki gibi 19 Mayıs bizim için Atalarımızı anmamız için önemli bir gün. Bizim takım arkadaşlarımı da tebrik ediyorum’ ifadelerini kullandı.

Röp (8)

Çok iyi hissettiğini söyleyen başka bir öğrenci ise, ‘Öncelikle bu vatanı savunan Atatürk ve askerlerine çok minnettarız. Biz güreş branşını yapıyoruz. Bu yıl, Türkiye Şampiyonası'nda 2 defa miniklerde ve büyüklerde şampiyon olduk. Ben de Türkiye'de 2 defa şampiyon oldum. Çok mutluyuz, gururluyuz. Vatanımızı çok seviyoruz. Askerlerimizin Allah yar ve yardımcıları olsun’ diye konuştu.

Röp (7)

Türk okçuluğunda ve atlı sporlarda Kayseri’yi temsil ettiklerini vurgulayan öğretmen ise, ‘Ulu Önder'in açtığı bu yolda her zaman her şekilde bütün gösterdiği hedefler doğrultusunda bizler de elimizden geleni yapıyoruz. Bu mükemmel organizasyonda sağ olsun Ali İhsan Kabakçı'nın önderliğinde ve sayın Valimiz Gökmen Çiçek’in yoğun çalışmaları neticesinde sporda ve ilimizde çok büyük gelişmeler oldu. Bizler de hem geleneksel Türk okçuluğu hem de atlı okçuluk sporculuğu olarak, sporcular olarak burada yerimizi aldık. Sürekli olarak bütün müsabakalara ilimizi, büyükşehir ve il müdürlüğümüzün, valimizin destekleriyle sürekli müsabakalarda bulunuyoruz. Hem Türk okçuluğunda hem atlı sporlarda ilimizi temsilen çalışmalar yapıyoruz. 19 Mayıs'ın bizler için harici bir önemi var. Çünkü Türkiye'de ilk Türk okçuluğu kulübünü, spor kulübünün Ulu Önder Atatürk açmıştır. Ve onun açtığı bu Türk sporlarına yaptığı destekleri bizler de öğrenerek, bilerek bunu hayatta tutmaya çalışıyoruz’ dedi.

Röp (6)

Kaynak: ÖZEL HABER