Meta’dan sızdırılan bilgiye göre; Messenger’ın efsane özelliği ‘Dürtme’ eylemi bu kez de İnstagram’a geliyor. İddiaya göre İnstagram’da kullanıcıların profillerinde, ‘El’ simgesi yer alacak ve bu simgeyle birlikte kullanıcıya titreşim gönderilebilecek.

İnstagram’ın bu özelliği ne zaman kullanıma sunacağı konusunda bir açıklama henüz yapılmadı. Eğer erişime açılırsa, kullanıcıların bu özelliği ne kadar kullanacağı şimdiden merak konusu oldu. İnstagram bu özelliği ile kullanıcılar arasındaki etkileşimi artırmayı hedeflediği öngörülüyor.

‘Dürtme’ özelliğinin işlevselliği tartışılırken, uygulama içerisinde kolay ulaşılabilir bir yerde konumlandırılmaması, şimdiden kullanıcılar arasında konuşulan konular arasında yer aldı.

Sıfır Telefon Fiyatları Uçtu! Kayserililer, Bu Çözümü Buldu! Sıfır Telefon Fiyatları Uçtu! Kayserililer, Bu Çözümü Buldu!

Bir diğer tartışma konusu ise, özelliğin 2000 yılların başında oldukça yaygın kullanılan bir uygulama olan Messenger’ın ‘Dürtme’ özelliğinin yerine tutabilecek mi sorusu oldu.

Kaynak: haber merkezi