31 Mart’ta gerçekleşen Pınarbaşı seçimleri Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Baki Ersoy’un ve partililerin itirazı sonucu iptal edilmişti. Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) itirazları ile karar Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) taşınmış ve YSK Pınarbaşı seçimlerinin 2 Haziran’da yenilenmesine karar vermişti.

Yaşanan bu gelişmeler sonrası Deniz Postası TV Genel Yayın Yönetmeni Azim Deniz, CHP Pınarbaşı Belediye Başkan Adayı Deniz Yağan’a mikrofon uzattı. Deniz Yağan yaptığı açıklamada, “Seçimler halkın iradesiyle yapıldı. Baki Ersoy adliyeye geldi. Amacı zaten belliydi. Bir önce ki 2019 seçimlerinde de ıslak imzalı evrakların üzerinde oynamalar yaparak kazanmıştı. Biz orada Baki Ersoy’un geleceği duyumlarını aldık. Ondan sonra biz de Baki Ersoy’a ‘neden geldiniz?’ diye sorduk. ‘Ben kontrole geldim’ dedi. ‘Kusura bakamayın biz buna müsaade edecek değiliz’ dedik. Oradaki düzeni bozacaktı ve başarılı da oldu. Sonra hakim bey dışarı çıktı ve ‘ne oluyor?’ dedi. Baki Ersoy hakime küfür etti. Ben müdahale etti. Oradaki amaç orayı karıştırıp emellerine ulaşmaktı” dedi.

‘Pınarbaşı Kan Kaybediyor’

MHP Lideri Ateş Püskürdü ‘Bugün Değilse Ne Zaman’ MHP Lideri Ateş Püskürdü ‘Bugün Değilse Ne Zaman’

Burada yapılan adaletsizlik, hukuksuzluk ve halkın iradesine saygısızlıktır diyen başkan adayı Deniz Yağan, “Halk çok tepkili. Bizim amacımız Pınarbaşı’nın eski haline dönmesidir. Pınarbaşı kan kaybediyor. Hepimizin ortak amacı Pınarbaşı’nı eski haline döndürmek. Halk bunun cevabını 2 Haziran’da verecek. Halk öyle bir tokat vuracak ki. İstanbul seçimlerinde yaşanan olay Pınarbaşı’nda yaşanmıştır. Tamamen siyasi baskı var ve bunun sebebi Baki Ersoy’dur” dedi.

‘Pınarbaşı İçin Çalışıyoruz, koltuk Sevdası İçin Değil’

Pınarbaşı İlçe Başkanı Eser Çetinkaya ise, “Görüntülerin bizimle alakası yok bunu kendileri de iyi biliyor. Orada asla ve asla üzerinde oynama gibi bir durum olsaydı Deniz Yağan buna müsaade etmezdi. Biz de CHP olarak müsaade etmezdik. CHP ve MHP’nin sandık görevlilerinin ifadeleri alındı. Bu ifadeler savcılıkta mevcut. Hepsinin ifadesi eşleşiyor. Terslik olsaydı bu kabul edilemezdi. Daha sonra kendileri bir kamera kaydı aldılar. Muhtarlık için Karagözde’ki sandık görevlilerini götürüp ifadelerini değiştirmelerini istediler. Bunlar biz de mevcut. Asla oy çalınma ihtimali olamaz. Gündem yaratmak için iftiralar atıyor. Bir milletvekiline yakışmıyor. Aşkın Genç ve Deniz Yağan sürekli onunla kavga mı etsin. Biz Pınarbaşı için çalışıyoruz, koltuk sevdası için değil” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Özel Haber