İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 27 Nisan tarihinde olağanüstü kurultay kararı almıştı. Akşener, yaptığı açıklamalarda aday olamayacağını söylemişti. Bu açıklamaların ardından partiden çok sayıda isim istifa etti.

Mansur Yavaş Pınarbaşı İçin Müjdeyi Verdi! Mansur Yavaş Pınarbaşı İçin Müjdeyi Verdi!

İYİ Parti'den son istifa haberi ise İYİ Parti Sağlık Politikalarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tamer Demirer'den geldi.

Tamer Demirer istifa ettiğini sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla duyurdu. Demirer yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

"Merkez parti olmayı hedefleyen ve 6 yılda önemli başarılara imza atan İYİ Parti hem genel seçimde hem de yerel seçimlerde yapılan stratejik hatalarla hızla irtifa kaybetmekle kalmamış, izlediği politikalar ve söylemleri ile Türk Milletinin beklentisi olan merkez parti olma hedefinden de hızla uzaklaşmıştır.

 Gelinen bu noktada İYİ Parti üyeliğimi sonlandırıyor ve partideki tüm görevlerimden istifa ediyorum. Genel Başkanımız Sn. Meral Akşener’e bundan sonraki hayatında her şeyin gönlünce olmasını diliyorum.

 Olağanüstü kurultayda genel başkan adayı olan değerli arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Siz İYİ Partili kardeşlerimle birlikte yürümenin getirdiği güzel anıları hiçbir zaman unutmayacağım. Bu süre zarfında birlikte çalıştığım herkese içtenlikle teşekkür ediyorum. Yolunuz açık olsun"

Editör: Ülkü Şimşek