Olay, saat 13.30 sıralarında Antalya’nın Muratpaşa ilçesi Fener Mahallesi Baba Burnu mevkiinde meydana geldi. Amatör dalgıçlık yapan ve yüzmek için denize giren bir vatandaş, yapay şelalenin denize döküldüğü noktadaki kayalıklarda insan vücuduna benzer bir cisim fark etti.

Kafası, Kolu Ve Bacağı Kesilmiş Ceset Bulundu! 2

Kayalık alana yaklaşan ve cismi inceleyen vatandaş, yayılan kökü koku sonrası deniz polisi ile irtibata geçti. İhbar üzerine olay yerine Antalya Emniyet Müdürlüğü Deniz Limanı Şube Müdürlüğü ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen ekipler, kol, bacak ve kafası bulunmayan cesedi yüzer sedye ile bota alarak Yat Limanı'na getirdi.

Kafası, Kolu Ve Bacağı Kesilmiş Ceset Bulundu! 1

Soruşturma Başlatıldı

Himmetdede’de Faciadan Dönüldü! Seyir Hakindeki Aracın… Himmetdede’de Faciadan Dönüldü! Seyir Hakindeki Aracın…

Sadece gövde kısmı bulunan ve yaklaşık 4 aydır denizde olduğu tahmin edilen ceset, olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmasının ardından kimliğinin belirlenmesi için Antalya Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, cesedin denizde bulunma süresi ile eksik kısımları olması nedeniyle geçtiğimiz aylarda Kıbrıs açıklarında batan göçmen teknesi ve Antalya sahillerine vuran cesetlerle bağlantılı olabileceği düşünülüyor.

Kaynak: İHA