Bilim adamlarının araştırmaları ve iddialar ışığında insanların kan grubuna göre nasıl kişilik özelliklerine sahip oldukları belirlendi. İşte o kan grupları ve kişilik özellikleri…

A Grubu

A kan grubuna uygun olan bireyler iç dünyalarında yumuşak bir kalbe sahiptir. Şefkat dolu oldukları belirtilen A grubu aynı zamanda arkadaş canlısı ve enerjik bir yapıya sahiptir. Kan grubu A olanlar aynı zamanda daha bağımsız, utangaç ve içe dönük yapılarıyla dikkat çeker. Kararlılıkları ve bağlılıkları doğrultusunda ilerleyebilirler.

A kan grubuna sahip insanlar; hassas, işbirlikçi, duygusal, tutkulu ve zekidir ve çok fazla sabırlıdırlar. Sadakate önem verirler ve barışı temsil ederler. Toplumun koyduğu kurallara saygı gösterirler ve ona göre hareket ederler.

B GRUBU

Tokat’ta Deprem Oldu! Tokat’ta Deprem Oldu!

B grubuna sahip kişiler güvenilir kişiler olmalarıyla arkadaşlıklarını düzgün bir yolda ilerletmekte başarılı olurlar. Aynı zamanda bu gruba sahip bireyler kapalı kutu olmalarından dolayı duygularını ve hislerini kimseye göstermekten hoşlanmazlar. Genellikle yaratıcı ve dakik olurlar. Emir alma sevmezler ve mükemmeliyetçidirler.

Meslek grubu olarak genel anlamda muhasebeci, programcı gibi masa başı işlere yatkın olduklarının altı çizilir. Aynı zamanda araştırmacı yapılarıyla bir gazeteci ve sanatçı olabilirler.

Her kesimden insanlarla etkileşim kurmayı seven B grubu için sosyal bir grubun sembolüdür. Liderliği iyidir ve iyiye teşvik ederek yönlendirmek konusunda iyilerdir.

O Kan Grubu

Cüretkâr, dışa dönük ve hevesli olan bu kişiler atılganlıkları ve sosyal yapılarıyla dikkat çeker. Mükemmel liderlik özelliklerine sahip olan B grubu diğer kan gruplarına nazaran daha benzil görünürler. Fakat göründüklerinin aksine çoğu zaman cömert, iyi kalpli ve sevecendirler. Her ortama uyum sağlayarak kolayca adaptasyon sürecini atlatabilirler. Güçlü ve dayanıklı oldukları için onlara savaşçı denir.

AB Kan Grubu

Yeni deneyimlere açık olan bu kan grubu değişimi sever ve kendilerine iyi geldiğine inanır. Bu insanlar aynı zamanda karmaşık bir kişilik yapısına sahiptir. Bazen utangaç bazen ise enerjik yapılarıyla dikkat çekebilirler. Gerçek kişiliklerini yabancılardan uzak tutmaya çalışarak aynı zamanda kendini kamufle edebilir. Bu insanlar ayrıca analitik ve mantıksal becerilerde ileridedir.

Kaynak: Haber Merkezi