Kahramanmaraş'ta suyunun derinliği ve kaynağının nereden geldiği belirlenemeyen 'Yeşilgöz' oldukça esrarengiz olmasıyla 6 Şubat depremlerinin ardından stres atmak isteyen depremzedelerin ilgisini çekmeye devam ediyor.

Kara Delik Gibi! Metrelerce Aşağı İnilen Suyun Dibi Bulunamıyor!

Dalgıçların 250 metre indiği suyun kaynağı henüz bulunamadı

Kahramanmaraş şehir merkezine 60 kilometredeki Yeşilgöz Tabiat Parkı, Tekir Mahallesi'nde yer alıyor. Yılın 4 mevsimi misafirlerini ağırlayan doğa harikası, yeşil ve mavi ile renk cümbüşünün yaşandığı yerlerin başını çekiyor. Bölgede Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından bakım ve onarım yapıldı.

Kara Delik Gibi! Metrelerce Aşağı İnilen Suyun Dibi Bulunamıyor!-3

Özellikle hafta sonları depremzedelerin ilgisini çeken bölgeye haftada ortalama 500 kişi gelerek piknik yapıp temiz havayı teneffüs ediyor. Soğuk suyu ve temiz havası ile stres atmak isteyen depremzedelerin ilgisini çekmeye devam eden Yeşilgöz Mesire Alanı, çevre illerden de misafirlerini ağırlıyor. Daha önce dalgıçların girdiği ve 250 metre derinliğe indiği suyun ilerisine inilemedi.

Kara Delik Gibi! Metrelerce Aşağı İnilen Suyun Dibi Bulunamıyor!-1

6 Şubat öncesi yeşil ve turkuaz rengini andırır berrak bir görünüme sahip olan kaynak su, deprem sonrası çamur akmış, daha sonra normal akışını sürdürmüştü.

Kara Delik Gibi! Metrelerce Aşağı İnilen Suyun Dibi Bulunamıyor!-2

Vatandaşlardan Kadir Başar, "Depremi 6 Şubat'ta Doğukent'te yaşadık bu güzelim harika yere geldik hafta sonumuzu değerlendirdik" dedi.

Cuma Koca ise, "Eşeğimiz ile insanları gezdiriyoruz. İnsanların hoşuna gidiyor çok güzel" diye konuştu.

'Daha Aşağıya İnemediler'

CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç’ten Atatürk Anıtı’na Saldıranlara Tepki! CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç’ten Atatürk Anıtı’na Saldıranlara Tepki!

Ömer Çayır da, "Havalar güzel olunca insanlar çok sık geliyor. Buranın biraz daha bakılı olmasını istiyoruz" ifadelerini kulladı.

Deprem sonrası gelen suyun biraz çamur aktığını belirten Emrah Göçük, "Bizce bu çok da berrak değil ama içiliyor. Ekiplerimiz geldi ölçüm yaptı 250 metre inebildiler daha aşağıya inemediler" dedi.

Kaynak: İHA