Gazze'de yaşanan katliam yurtdışı dahil olmak üzere birçok bölgede protesto ediliyor. Eylemlere katılan vatandaşlar İsrail soykırımının durması ve ateşkes ilan edilmesi için sokaklara dökülüyor.

Sesiz Kalmadılar

Gazze'de yaşanan zulme Sinop'taki sağlık çalışanları da sessiz kalmadı. Sinop'un tarihi hamam mevkiinde toplanan sağlık çalışanları, Tuzcular Caddesi güzergahından Uğur Mumcu Meydanı'na kadar yürüdü.

Kayseri Büyükşehir, TBB Dergisi’nde Geniş Yer Buldu Kayseri Büyükşehir, TBB Dergisi’nde Geniş Yer Buldu

Mavi Modern Haber Instagram Gönderisi (17) (1)

'Boykot; Direniştir, İstikrar Sağlanırsa Düşmanı Yenecek Güçtedir'

Yapılan eylem ve protestolar için açıklama yapan Dr. Mehmet Usta, "Boykot; direniştir, mücadeledir, aktif bir eylemdir, istikrar sağlanırsa düşmanı yenecek güçtedir. Tüm meslektaşlarımıza zulme destek olan ilaç firmalarını boykota devam etmeyi hatırlatıyor, Sağlık Bakanlığı yetkililerinden de aynı hassasiyeti hastane eczanelerinde göstermesini bekliyoruz. Halkımızdan da biz doktorlara ve eczacılara ilaç boykotunu hatırlatmasını bekliyoruz. Buradan devletimize sesleniyoruz: Filistinli kardeşlerimizin yararına olacak bütün adımları destekliyoruz ve sonuna kadar arkasında olduğumuzu bildiriyoruz" ifadelerini kullandı.

'Sessiz Yürüyüş Kervanımızda Ses Olmaya Davet Ediyoruz'

Sözlerinin devamında ise, "Bu konuda sağlık çalışanları olarak gereken bütün desteği vermeye hazırız. Bununla birlikte bu süreçte terör devletiyle olan ticaret hacminin artarak devam ettiğine dair haberler ile yöneticilerin masalarında ve alışveriş listelerinde boykot markalarının olması bizleri düşündürmekte ve rahatsız etmektedir. Biz siviller olarak zulme açıktan destek veren firmalara ve buna göz yumanlara karşı boykota devam etmekte kararlı olduğumuzu tekrar ve tekrar ilan ediyoruz. İnsanlık dışı bütün eylemlerden kurtulmak için verdiğimiz mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz. Bu minvalde tüm hekimleri, sağlık çalışanlarını ve bütün vicdan sahibi insanları harekete geçmeye, bu onurlu yürüyüşte yer alarak zulme karşı durmak adına Sessiz Yürüyüş kervanımızda ses olmaya davet ediyoruz" diye konuştu.

Açıklamanın ardından yapılan dua ile program sona erdi.

Kaynak: İHA