Dünyadaki Mars’ta Asırlık Batıl İnanç! Dünyadaki Mars’ta Asırlık Batıl İnanç!

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri’yi Türkiye’nin en önemli turizm destinasyonlarından biri yapma yönünde çalışmaların hız kesmeden devam edeceğini belirtti. Projeyi Kayseri'nin 2 bölgesinde yapacaklarını belirten Büyükkılıç, "Hem Erciyes Dağı’mızda hem de Sarımsaklı bölgemizde iki alanda Karavan Park’ı hayata geçireceğiz.

 Kamp/karavan turizmi özellikle son yıllarda iyice artış göstermiş ve talep edilir duruma gelmiştir. 2020 yılından beri yaşanan küresel pandemi süreciyle birlikte bu konuda tercihler de bundan etkilenmiş ve insanların doğa ile baş başa ve sakin zaman geçirme isteği artmıştır " diye konuştu.

Kayseri'yi yeni turizm destinasyonu yapmak için bir çok faaliyette bulunduklarının altını çizen Büyükkılıç , "Erciyes Turizm Merkezi de bu doğrultuda önemli başarılara imza atmaktadır. İşte ilimizdeki turizm çeşitliliğini arttırmak amacıyla belediyemizce karavan parkları hayata geçireceğiz.

 İlki Erciyes Dağı’nda ve ardından Sarımsaklı’da olmak üzere karavan parkların yapımına başlanacaktır. Erciyes’in önemli yaz faaliyetlerinden biri olacağı düşünülen karavan park ile ilimiz turizm gelirleri ve çeşitliliği arttırılacaktır" dedi.

Proje hakkında bilgiler veren Büyükkılıç, karavanların tüm ihtiyaçları giderecek şekilde su, duş, elektrik, tuvalet, mutfak gibi alt ve üst yapı çalışmalarıyla özel bir alan hazırlandığını, karavan parklarının şehrin gürültüsünden uzaklaşıp bölgelerin muhteşem havasından faydalanmak isteyenler için özel bir alan olacağını söyledi.

Editör: Ülkü Şimşek