30 Nisan'da kura çekimi yapılan hobi bahçesinde kurada boş çeken mevcut kullanıcılar bahçeyi tek tek terk etmişlerdi. Kayseri Büyükşehir Belediyesi ise Hobi Bahçeleri ile alakalı açıklama yaptı.

Kayseri'de Hobi Bahçeleri için kura çekimiş 30 Nisan'da gerçekleştirilmişti. 7 fatklı bölgede emekliler için hayata geçirilen hobi bahçeleri projesinde kurada boş çeken mevcut kullanıcılar ise Kayseri Büyükşehir Belediyesi'ne tepki göstererek bahçelerini terk etmişlerdi. 

Kurada dolu çekenler ise 30 Kasım'da teslim alacağı hobi bahçelerinde ise mevcut kullanıcıların birer birer bahçelerini terk ederek Büyük Şehir Belediyesi'ne tepkilerini dile getirmişlerdi.

Bir ayı aşkın süredir çağrıları cevapsız kalan hobi bahçesi sakinleri bahçelerini boşaltmış ve hobi bahçelerinin sessizliğe büründüğü görüldü.

Kayseri'den Giden Uçağın İnişini Engelledi! Darbenin Seyrini Değiştirdi Kayseri'den Giden Uçağın İnişini Engelledi! Darbenin Seyrini Değiştirdi

Hobi Bahcesi Once

Hobi Bahçeleri Gece 00.00'da kapacak

Vatandaşların birer birer terk ettiği ve önemli ölçüde boşluk olan hobi bahçeleriyle alakalı olarak, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, yine Kayseri’deki emekli vatandaşların günlük hayatın stresinden uzaklaşmalarına ve keyifli, sağlıklı bir yaşam sürmelerine katkıda bulunmak için kente kazandırılan hobi bahçelerinde kapanış saatinin yaz mevsimi dolayısıyla 00.00 olarak değiştirildiğini duyurdu.

Hobi Bahçeleri sakinleri ise Başkan Büyükkılıç'ın bu açıklamasına tepki göstererek, 'bahçemizden çıkmak zorunda kaldık. Bizim tepkimize dikkate almayıp ilk açıklamasının bu şekilde olması bizi daha çok üzdü' dediler.

Kaynak: ÖZEL HABER