Kayseri’de bir gurup Kayseri Barosundan bağımsız olarak Gazze şeridinde İsrail’in devam eden zulmüne karşı tepki göstermek için yürüyüş düzenledi. İstasyon Caddesi üzerinde bulunan Hacı Kılıç Camii’nin önünden başlayan yürüyüş Adliye Sarayı önüne kadar sürdü.

Kayseri Adliyesi önünde gurup adına bir avukat tarafından açıklama yapıldı. Açıklamada şu görüşlere yer verildi:
“Gazze halkını hastane, okul ve sivil yerleşke gözetmeksizin bombalayarak katleden İsrail’in insani yardımların dahi girişini engelleyerek mazlum Gazze’yi açlığa mahkum ettiler. İsrail Savunma Bakanı Gazze halkını insan gibi görmediklerini açıkça deklare etmiş ve yaptığı açıklamada “İnsansı hayvanlar ile savaşıyoruz” diyerek Gazze halkı özelinde tüm Filistin halkına devlet olarak bakış açılarını açıkça ortaya koymuştur.

Son Gazze saldırılarında yine savaşta dahi mutlak surette korunması gereken okul, cami ve hastane gibi, insanların topluca bulundukları alanları hiç bir hedef gözetmeksizin bombalamaya devam ediyor. Doğrudan sivilleri hedef alan saldırılar 100 günden fazla bir süredir devam ediyor.

Antalya'da Film Gibi Kurtarma Operasyonu! Havada Nefes Kesen Anlar! Antalya'da Film Gibi Kurtarma Operasyonu! Havada Nefes Kesen Anlar!

Allah’ı vekil bilerek diyoruz ki: Zalim bir terör devleti olan İsrail’in, yaptırımlara tabi tutulması ve işlediği insanlık suçlarının hesabının sorulması, bizler için bir onur ve şeref meselesidir ve bu hesap elbet sorulacaktır.”

Editör: Ahmet Bolat